DELFI UUS-MEREMAAL | Eesti oli lähedal juba neljandale medalile

 (7)

Meeste suusadistantsi esikolmik: Philipp Bellingham (vasakult), Simeon Hamilton ja Brian Gregg.
Meeste suusadistantsi esikolmik: Philipp Bellingham (vasakult), Simeon Hamilton ja Brian Gregg.Foto: Winter Games NZ, #WGNZ

Uus-Meremaal toimuvad talimängud on eestlaste jaoks kulgenud edukalt. Kui Kelly Sildaru võitis freestyle-suusatamise pargisõidus esikoha ning saavutas rennisõidus teise koha, siis samal ajal on võistlusi peetud ka teistel aladel.

Eestlased on lisaks Sildaru kahele poodiumikohale saanud Uus-Meremaa talimängudel kirja esikoha ka curlingus, kus segapaaride turniiril teenisid esikoha Marie Turmann ja Harri Lill.

Viimati olid eestlase medalile lähedal aga 42 km pikkusel vabatehnikas sõidetud Merino Musteri maratonil. Parima eestlasena sai Viljandi Suusaklubi esindaja Joosep Tammemäe 4. koha (üle finišijoone tuli eestlane viiendana, kuid teda edestas ka naiste võitja Jessica Diggins ehk Tammemäele meeste konkurentsis 4. koht).

Meeste seas võidutses ajaga 1:40.33 ameeriklane Simeon Hamilton, kellele järgnesid kaasmaalane Brian Gregg ja austraallane Philip Bellingham. Tammemäe kaotas võitjale 11 minuti ja 40 sekundiga.

Naiste esikolmikusse jõudsid ameeriklannad Jessica Diggins (1:51.42), Hannah Dreissigacke ja Britta Clark.

Poole lühemal võistlusmaal võidtses meeste seas kohalik suusamees Campbell Wright ning naiste konkurentsis oli parim ameeriklanna Caitlin Gregg.

Murmaasuusatamise võistlusest võtsid osa Austraalia, Walesi, Saksamaa, Prantsusmaa, Šveitsi, Soome, USA, Jaapani, Argentina, Singapuri, Venemaa, Itaalia, Kanada, Hong Kongi, Maroko ning Eesti suusatajad.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare