ROK jälgib Põhja-Korea ja USA dialoogi tähelepanelikult. Kas järgmine olümpia võib olla ohus?ROK jälgib Põhja-Korea ja USA dialoogi tähelepanelikult. Kas järgmine olümpia võib olla ohus?
ROK-i president Thomas Bach.Foto: REUTERS/SCANPIX

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) teatel pole pinged Põhja-Korea ja USA vahel esialgu 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamängude ettevalmistust mõjutanud, kuid olukorraga hoitakse end pidevalt kursis.

Põhja-Korea ja USA suhted on eriti pingelised pärast juulikuus toimunud kahte raketikatsetust. Teisipäeval lausus president Donald Trump, et Põhja-Korea ähvardustele tuleb reageerida "tule ja raevuga, mida maailm pole varem näinud".

ROK ütles BBC-le saadetud avalduses, et ettevalmistused olümpiaks kulgevad sellegipoolest plaanipäraselt: "ROK hoiab end viimaste arengutega kursis. Teeme mängude korralduskomiteega tihedat koostööd."

Lõuna-Korea president Moon Jae-in ütles juulis, et Põhja-Koreale antakse võimalus viimase hetkeni otsustada, kas nad tahavad taliolümpial osaleda või mitte. Tema sooviks naaberriigi sportlasi mängudel näha, kuigi ükski neist sinna veel kvalifitseerunud pole.

Lõuna-Korea spordiminister Do Jong-hwan tegi juunikuus ettepaneku, et Põhja-Korea võiks mängudele välja panna naiste jäähokimeeskonna, aitamaks võistlustest teha "rahuolümpia". Do läks isegi nii kaugele, et pakkus Põhja-Koreale välja, et nood võiks mõned suusaalad pidada enda territooriumil, näiteks Masikryongi suusakuurortis.

Tähtede mäng
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

SPORT TOP

Viimased uudised