Venelasi kritiseerinud Tšehhi laskesuusataja saab sotsiaalmeedias ähvardusi

 (5)
Gabriela Koukalova
Gabriela KoukalovaFoto: Petr David Josek, AP/Scanpix

Pärast Venemaa laskesuusatajate Sotši taliolümpiamängude tulemuste tühistamist sotsiaalmeediasse venelasi ründava postituse riputanud tšehhitar Gabriela Koukalova on langenud solvavate rünnakute märklauaks.

Ta tõmbas postituses vee peale kogu Venemaa laskesuusatamisele, mitte ainult Olga Viluhhinale ja Jana Romanovale, kelle tulemused McLareni raportile tuginendes Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt nädala algul tühistati. See tähendas, et teatesõidus tõusid Tšehhi naised pronksmedalile.

Julgelt mõtteid avaldanud Koukalovat tembeldatakse tema vastu suunatud kommentaaride leebemates variantides lolliks ja litaks. Mõistagi ei puudu paralleelide tõmbamised natside ja fašistidega.

On ka sulaselgeid ähvardusi. "Venemaa ootab sind MK-etapile Tjumenisse. Soovid saada olümpia eel negatiivseid emotsioone? Kindlasti sa saad need!" Teksti lõppu lisati ähvardavaid lööke tegev rusikas. Teine kommenteerija kirjutas: "Sa oled leidnud 300 miljoni hulgast palju vaenlasi... vaata ette."

Sülge pritsiti valimatult. "Prostituut ; põle põrgus ; mine p**se, keegi ei jää sind ja sinu medalit mäletama ; tükk s**ta ; selline loom tuleb üles puua" oli vaid pisike osa räigustest.

Sel nädalal Östersundis toimuval MK-etapil Koukalova ei võistle, kuna taastub jalavigastusest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare