Rootsi laskesuusatajaid tabas tiitlivõistluse eel ebameeldiv üllatus. Peatreener: see on skandaal

 (1)
Wolfgang Pichler.
Wolfgang Pichler.Foto: Alexander Vilf, Sputnik/Scanpix

Laskesuusatajate hooaja tippsündmus jõuab kätte märtsis, kui 7.-17. kuupäevani peetakse Östersundis maailmameistrivõistlused. Enne seda toimuvad 20.-24. veebruarini Minskis aga ka Euroopa meistrivõistlused. MM-i võõrustavad rootslased lendasidki nüüd teiste seas samuti Minskisse, kuid kohale jõuti igasuguse pagasita.

Rootsi koondise peatreener Wolfgang Pichler rääkiski nüüd Rootsi meediale, et asjad on ikka väga pahasti ning kivi visati lennufirma SAS-i kapsaaeda. Kui sportlased on juba võistluspaigas, siis nende suusad, relvad ning kogu muu võistlusvarustus ootab endiselt Stockholmis.

„Meil ei ole midagi. Meil ei ole suuski, relvi ega ka laskemoona. See on skandaal,“ teatas ta ajalehele Expressen.

„Olen praegu tõsiselt vihane. Kas läksime lihtsalt Minskisse puhkama? Need on väga tähtsad võistlused. Võõrustame märtsis ise MM-i. Vajame selle eel hädasti võistlusi. SAS peaks enda käest küsima, kas nad niimoodi tahavadki Rootsi koondisega käituda.“

SAS-i sõnul tekkis pagasiga viivitus hilinenud lennu pärast ning praegu otsitakse juba uusi lahendusi, kuidas kõik asjad Minskisse jõuksid. Esialgu pidi kogu karavan liikuma läbi Riia, kuid uut teekonda ei ole veel täpselt paika pandud.