Mees, keda oleme siiani harjunud nägema finiši järel sportlasi intervjueerimas ja harjunud kuulma telepurgi vahendusel laskesuusatamist lahti seletamas, oli seekord rahva hulgas tribüünil. „Käisin ka murdmaasõidu MK-etappi vaatamas. Laskesuusatamine on äärmiselt huvitav ala, olen ise käinud varem väga paljudel MMidel. Ega Otepäälgi oli sprindisõitude ajal tribüünil mõnusalt publikut, mitte just väga palju, aga mitte ka vähe. Lisaks eestlastele on siin ka teiste riikide fänne,“ rääkis võistluse eel ETV kolleege tervitamas käinud Kaljuveer, kelle jaoks oli tribüünilt võistluse jälgimine alguses veidi harjumatu. „Eks see natuke teistmoodi ole. Ühest küljest on võistlusi hea jälgida, ei ole tööga seotud pingeid peal. Samas ma veidi nagu talli jäetud traavihobune: kui võistlus algab, tahaksin olla omas elemendis.“

Kuidas läheb sisseelamine uude ametisse Eesti Golfiliidu presidendina? „Elan vaikselt sisse. Väga raske see pole, sest spordiseltskonda ma tunnen,“ kõneles Kaljuveer, kes pole aega niisama surnuks löönud. „Käisin olukorda kultuuriministeeriumis arutamas ja varsti kohtun EOK juhtidega. Praegu on seis nii, et me pole ettevalmistuseks sentigi saanud. See on probleem, golf on ju olümpiaala. Tõsi, olümpiale jõuda on meil üliraske, kuid unistada tuleb.“

Tore näha, et vana hea tarmukas Kaljuveer on tagasi omas elemendis – kirglikult võitlemas Eesti spordi eest! Vastne alajuht ei taha siiski mingeid suuri lubadusi alaliidu eelarve hüppelise paisutamise kohta jagada („Pole mõtet midagi lubama hakata.“), kuid leiab, et maailmas ülihinnatud golfi tähendus Eestis võiks ja peaks muutuma: „Tööd tuleb selleks teha kõvasti, sest Eestis on ala suhteliselt uus, seda on arendatud 20 aastat. Kuid harrastajaid on meil juba 3000.“