Rahvuste karika esimesed 20 riiki saavad olümpial välja panna viis sportlast, kelle vahel jaotatakse ära neli stardikohta, 21. ja 22. riik peavad piirduma aga vaid kahe sportlase ja kahe stardikohaga. Sellest allapoole jäävad riigid saavad olümpiale kohti IBU kvalifikatsioonipunktide põhjal, kusjuures maksimaalselt saavad nendest riikidest Pyeongchangi sõita kaks nais- või meeslaskesuusatajat.

Eesti naised kukkusid tänases rebimises Leeduga 22. kohalt 23. kohale ja IBU Rahvuste Karika edetabeli põhjal nad olümpiale ei kvalifitseerutud. Leedul punkte vastavalt 2737 ja Eestil 2692.

Holmenkolleni naiste 7,5 km sprindi eestlannade tulemused - Johanna Talihärm sai parimana 74. koha (3 trahvi, +3.19,8), Meril Beilmann oli 93. (3 trahvi, +4.27,5) ja Kadri Lehtla 99. (1 trahv, +4.48,8). Tulemuse sai kirja 103 naist. Leedulannade kohad olid 43, 86 ja 89.

Karjääri esimese MK-etapivõidu teenis soomlanna Mari Laukkanen. Ta lasi puhtalt ja sai lõpuajaks 20.33,5. Teine ja kolmas koht läksid Prantsusmaale. Esikolmik mahtus 24 sekundi sisse.

----------

Meeste seas oli eestlaste olukord pisut rahulikum: Eestil jagas enne tänast 18.-19. kohta Rumeeniaga (3218 punkti). Soomel kahekümnendana 3058 ning Lätil 21.-na 2972 punkti.

Ehkki Holmenkolleni 10 km sprindis eestlaste jaoks miskit ilusat ei sündinud, siis hooaja eesmärk sai täidetud. Rumeenia läks küll puhtalt 18. kohale (3408), ent Eesti säilitas IBU Rahvuste Karika edetabelis 19. koha (3393), mis võimaldab 2018. aasta olümpiale välja panna täisvõistkonna.

Tänased tulemused - 72. Renee Zahkna (0 trahvi, +2.40,9), 81. Roland Lessing (3 trahvi, +2.55,9), 87. Kauri Kõiv (3 trahvi, +3.05,2). Lõpetajaid oli 107.

Sprindietapi võitis norralane Johannes Thingnes Bø. Ei ühtegi eksimust tiirudes, võiduaeg 24.53,3. Teine oli Martin Fourcade (1 trahv, +0.13,6) ja kolmas Anton Šipulin (0 trahvi, +0.21,3).