Eesti laskesuusatiim saavutas noorte olümpiafestivalil segateates 7. kohaEesti laskesuusatiim võitis 7. koha
Eesti laskesuusatiim võitis 7. kohaFoto: erakogu

Türgis Erzurumis toimuva talvise Euroopa noorte olümpiafestivali viimane päev tõi Eesti koondisele laskesuusatamise segateatevõistlusel 7. koha.

Eesti võistkonnal koosseisus Ksenia Pribõlovskaja, Hanna Moor, Kristo Siimer ja Marten Aolaid õnnestus lõpetada võistlus ühegi trahviringita. Kuraditosina riigi seas saadi kindel 7. koht. Võitis Venemaa segatiim, hõbedale tuli Prantsusmaa ning pronksi teenis Soome.

Laskesuusavõistkond jäi oma esitusega rahule. Esimest vahetust sõitnud Pribõlovskaja ütles, et laskmine läks tal väga hästi, aga viimaseks ringiks jäi jõudu veidi väheks. „Üldiselt olen tulemusega rahul,“ ütles ta.

Hanna Moor hindas tänast sõitu enda jaoks raskeks. „Siiski kindlasti parem kui eelmistel päevadel. Laskmine oli üsna hea, mõlemas tiirus läks üks varupadrun. Suusad olid ka head ja kokkuvõttes läks hästi,“ ütles Moor.

Kristo Siimer nentis, et temal laskmisega täna nii hästi ei läinud: „Kasutasin nelja varupadrunit, aga sõit oli väga hea ja saab rahule jääda.“ Marten Aolaid oli sama meelt: „Üldiselt saab võistlusega rahule jääda, kuid laskmine ei olnud täna see, mis võiks olla. Suusad olid mul väga head."

Murdmaasuusatamise 4x5km segateatevõistlusel võistlesid Christopher Kalev, Teiloora Ojaste, Martin Himma ja Stine-Lise Truu. Enne viimast vahetust oli võistkond 7.-8. koha konkurentsis, kuid Truu pidi võistluse haiguse tõttu katkestama. Võidukolmikusse pääsesid Venemaa, Soome ja Prantsusmaa.

Eesti Olümpiakomitee noortespordi projektide juht Merle Kaljurand jäi koondise esinemisega olümpiafestivalil väga rahule. „Üks hõbemedal, lisaks kuus esikümne kohta ning palju hindamatuid võistluskogemusi kõigile noortele – see on tugev tulemus, millega Erzurumist naasta,“ ütles Kaljurand. „Olümpiafestivalid on noortele sportlastele ettevalmistuseks ja hüppelauaks suurde sporti ning usun, et kuuleme neist taas üsna pea ja veel pikkade aastate vältel.“

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare