Kui talimängudel võttis Kanada napi, aga magusa 1:0 võidu, siis täna oli Soome kord võimu näidata. Meie põhjanaabrid nüpeldasid värskeid olümpiavõitjaid koguni 5:1.

Enamus väravatest visati juba avakolmanikul, mille Soome võitis 3:1. Väravatevaese teise perioodi järel kõmmutas Soome viimasel kolmanikul veel kaks väravat.

Viis väravat kahest sündisid soomlastel arvulisest ülekaalust. Ülekaalude realiseerimise protsent jäi sellest hoolimata äärmiselt väikseks, sest kokku jäid kanadalased erinevate karistuste tõttu vähemusse 11 korral. Kanada ise ei suutnud ära kasutada ühtegi kaheksast ülekaalust.

Kanada tegi kokku 31 pealeviset Soome 22 vastu.

Kaks väravat sai soomel kirja Mikko Rantanen, ühe Janne Pesonen, Eeli Tolvanen ja Teuvo Teravainen. Kanada ainsa värava viskas Jean-Gabriel Pageau.

Soome tõusis B-alagrupis 12 punktiga teisele kohale. Kanada on 10 punktiga neljas.

Samal ajal sai Venemaa raske 4:3 võidu Šveitsi üle. Väravatevaese avakolmandiku järel võitis Venemaa teise perioodi 3:1. Viimase kolmandiku 12. minuti väravaga tuli Šveits jälle lähemale. 17. minutil haaras Venemaa 4:2 eduseisu. Lõppskoori vormistas Šveits 2.48 enne kohtumise lõppu ülekaalust.

Šveits tegi 27 pealeviset, Venemaa 23. Mõlemad oled neljal korral ülekaalus - Šveits kasutas need olukorrad ära kahel, Venemaa vaid ühel korral.

Venemaa jätkab viie mängu järel 13 punktiga A-grupi teisel kohal. Liidril Rootsil on 14 silma.