Lätlased läksid avakolmandiku 17. minutil juhtima Ronalds Keninsi tabamusest. Kolmandast perioodist oli möödas vaid 15 sekundit, kui Guntis Galvins viskas juba 2:0, seitse ja pool minutit hiljem oli täpne Andris Dzerins. Sakslaste ainsa värava viskas viimase perioodi 9. minutil Chicago Blackhawksi ründaja Dominik Kahun.

Lätil on B-alagrupis viiest mängust 9 punkti, millega hoitakse neljandat kohta. Saksamaa jätkab 5 punktiga kuuendal real.

Enne tänast oli Läti võitnud lisaajal Norrat 3:2, kaotanud Soomele 1:8, alistanud Lõuna-Korea 5:0 ja kaotanud lisaajal USA-le 2:3.

A-alagrupi liider Rootsi sai samal ajal Slovakkiast jagu alles lisaajal 4:3. Lisaaja viiendal minutil viskas võiduvärava Anaheim Ducksi ründaja Rickard Rakell.

Viiest mängust on seni kaotuseta püsinud Rootsil 14 punkti. Slovakia jätkab 8 punktiga viiendal kohal.