A-alagrupis olid mõlemad 4. mai mängud ühepoolsed. Kui Venemaa alistas 7:0 Prantsusmaa, siis Rootsi oli hilisemas mängus üle Valgevenest 5:0.

Rootslased viskasid avakolmandiku keskel kaks väravat poole minuti sees ja sealt edasi kontrolliti sündmuste käiku kindlakäeliselt. Kohtumise 34. minutiks oli seis juba 4:0. Kolm resultatiivsuspunkti (1+2) sai rootslastest kirja Rickard Rakell.

B-alagrupis etendati MMi avapäeval kaks põnevikku. USA alistas karistusvisete järel Kanada 5:4, võõrustajad taanlased "kiusasid" Pyeongchangi olümpiahõbedat Saksamaad. Taanlased võitsid karistusvisetega 3:2.

Taani läks kahel korral kohtumist juhtima, ent sakslased suutsid viigistada. Normaalaja lõppseis 2:2 süttis tabloole 51. minutil. Karistusvisete seerias suutis ainsana vastaste väravavahi üle mängida Frans Nielsen.

MM-il mängitakse kahes alagrupis, kummaski kaheksa meeskonda. Alagrupis kohtutakse korra kõigiga, mõlema grupi neli paremat jätkavad veerandfinaalis. Maailmameister selgub 20. mail.