Soome haaras kanadalaste vastu esimese kolmandikuga 2:0 eduseisu - 6. minutil jõudis väravani Antti Pihlström ja 11. minutil realiseeris arvulise ülekaalu Mikko Koivu.

Teisele vaheajale mindi aga juba 3:3 viigiseisul. Kanadal jõudis esimese väravani teise kolmandiku 6. minutil Alexandre Burrows. 3:1 eduseisu viis soomlased Jussi Jokinen kaks minutit hiljem, kuid kolmandiku 15. ja 19. minutil lõid kanadalased kaks väravat järjest, autoriteks John Tavares ja Jeff Skinner.

Esimest korda jäid väljakuperemehed kaotusseisu kolmanda perioodi 7. minutil, kui värava viskas Evander Kane. Lõppskoori vormistas viimasel minutil Jordan Eberle.

Selle võiduga tõusis 13 punkti kogunud Kanada Helsingi alagrupi liidriks, Soome on 12 punktiga teine ja USA 10 punktiga kolmas. Järgnevad Slovakkia (6), Šveits (6), Valgevene (3), Prantsusmaa (3) ja Kasahstan (1). Soomlaste järgmine mäng on pühapäeval USA vastu.

Venemaa alistas eile õhtul Rootsi 7:3, pöörates mängu enda kasuks viimase kolmandiku 4:0 võiduga. Venelaste ründetäht Jevgeni Malkin kostitas rootslasi kolme värava ja kahe väravasööduga.

Täisedu 15 punktiga jätkavale Venemaale järgnevad Rootsil (12p) ja Tšehhi (11) ning mängu vähem pidanud Läti (6) ja Norra (4).