Väravale eelnes olukord, kus Chicago ründas ning Edmontoni mängijad tegid vea, millele kohtunik reageeris käe tõstmisega. Teisisõnu Edmontonil oli soolas 2-minutiline karistus, ent kuna litter jäi ründava meeskonna kätte, siis lasti mängul jätkuda. Chicago võttis koheselt väravavahi jäält ning tõi ühe väljakumängija lisaks. Nagu ikka. Karta pole ju midagi, sest kui sellises olukorras ründav meeskond litri kaotab, peatavad kohtunikud koheselt mängu.

Kuid seekord andis USA koondise ja Chicago Blackhawksi täht Patrick Kane niivõrd õnnetu söödu, et litter liugles üle välja omaväravasse. Nukrutsema ei pidanud aga kaua, meeskonnakaaslased aitasid hädast välja. Marian Hossa ning Jonathan Toewsi tabamused viisid Chicago veel teisel kolmandikul taas juhtima 4:2. Kohtumine lõppes kodumeeskonna võiduga 5:3.