Teise kolmandiku alguseks juba kolme väravaga taha jäänud rootslased suutsid viigistada 55. minutil, kuid vaid 26 sekundit hiljem viskas Jevgeni Malkin oma teise värava, viies venelased 4:3 ette. Lõpptulemuse vormistas Vladimir Tarasenko eelviimasel mänguminutil, saates litri juba rootslaste poolt tühjaks jäetud väravasse.

Venemaa kohtub poolfinaalis USA-ga, kes alistas esimeses veerandfinaalis 0:1 kaotusseisust Šveitsi 3:1.

Teise finalisti selgitavad Kanada ja Tšehhi. Kanadalased mängisid Valgevene meeskonna üle koguni 9:0, Tšehhi alistas päeva viimases põnevusetenduses Soome koondise 5:3. Kodumeeskonna kangelaseks kerkis vanameister Jaromir Jagr, kes viskas teise kolmandiku keskel 2:2 viigivärava ja viis tšehhid 56. minutil 4:3 ette. Soomlased vahetasid lõpuminutiteks väravavahi asemele jääle kuuenda väljakumängija, kuid tšehhid karistasid selle ära, kui Vladimir Sobotka viskas lõppseisuks 5:3.