Viimati 2007. aastal MM-tiitlini jõudnud kanadalased asusid juhtima avakolmandiku lõpus Cody Eakini väravast. Kohe teise kolmandiku alguses üllatas Tyler Ennis venelaste puurivaht Bobrovskit, uisutades värava tagant läbi ja saates litri võrku. Peatselt jõudsid väravani ka Sidney Crosby ja Tyler Seguin ning seis oli juba 4:0.

Viimase kolmandiku keskel viskasid Claude Giroux ja Nathan Mackinnon Kanada juba 6:0 ette. Mängu lõpus sai venelaste auvärava enda arvele Jevgeni Malkin. Ootamatult ühepoolseks osutunud finaalis olid pealevisked Kanada kasuks koguni 37:12 (!).

Pronksmedalid võitis tänavu USA meeskond, kes alistas kodupubliku kurvastuseks Tšehhi 3:0.

Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti üllatuslikult Tšehhi 43-aastane legend Jaromir Jagr.