Viimases poolfinaalis sai Euroopa täna dramaatilise 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) lisaajavõidu Rootsi üle. Laupäevases poolfinaalis oli Kanada alistanud Venemaa 5:3 (1:0, 1:2, 3:1).

Väravatevaese avakolmandiku järel skooris esimesena rootslane Nicklas Bäckström (2.31), kolm ja pool minutit enne perioodi lõppu (16.27) viigistas slovakk Marian Gaborik. Kolmandal kolmandikul skoorisid taas mõlemad meeskonnad - Euroopal varsti mängu kangelaseks tõusnud Tomaš Tatar juba 13. sekundil, Rootsil Erik Karlsson (15.28).

Nagu juba mainitud, siis päästis Euroopa koondise jaoks päeva toosama Tatar, 25-aastane Detroit Red Wingsi vasakäär. Võiduvärav sündis, kui lisaaega oli mängitud 3 minutit ja 43 sekundit.

Väravavahtide tõrjed: Henrik Lundqvist (Rootsi) 28, Jaroslav Halak (Euroopa) 37.