Venemaa vastane selgub teisest poolfinaalpaarist, kus lähevad vastamisi Tšehhi ja Slovakkia. Kohtumine algab kell 18.30.

Soome asus kodupubliku rõõmuks kohtumist juhtima 8. minutil, kui Petri Kontiola söödu realiseeris väravaks Janne Niskala. See oli ka kahjuks ainsaks rõõmukübemeks meie põhjanaabritele, sest edasine kohtumine kulges Venemaa taktikepi all.

16. minutil viigistas kohtumise Jevgeni Malkin ning avakolmandiku viimasel minutil lõi sama mees arvulises ülekaalus seisuks 2:1!

Teise perioodi 30. minutil oli täpne Venemaa koondise suurim täht Aleksandr Ovetškin ning 38. minutiks juhtisid idanaabrid kohtumist Malkini kolmandast väravast 4:1.

Vast suurima vaia lõi soomlaste südamesse viimase kolmandiku teisel minutil Denis Kokarev, kes Venemaa juba 5-1 juhtima viis. Sellest hetkest oli selge, et Soome säravaima medali eest kodus mängida ei saa. 49. minutil lõi arvulises ülekaalus Sergei Širokov 6:1. 57. minutil viskas Mikael Granlund lõppskooriks 2:6.

Venelased olid äärmiselt täpsed, visates litri väravasse 23 katsest kuuel korral. Soome tegi pealeviskeid 31.