Venemaa näitas finaalis selget ülekaalu, hoolimata sellest, et jäi teise minuti esimestel sekunditel 0:1 kaotusseisu. Slovakkia viis juhtima Zdeno Chara. Venelased jõudsid viiginumbriteni avakolmandiku 10. minutil, kui väravaarve avas Aleksandr Sjomin.

Teine kolmandik kuulus täielikult Venemaale. Väravad said kirja Aleksandr Perezhogin, Aleksei Terešenko ning 4-1 viskas Sjomin.

Kohtumise otsustav värav sündis viimase kolmandiku kolmandal minutil, kui neljaväravalise edu kindlustas Pavel Datsjuk. Chara vähendas 59. minutil küll kaotusseisu, kuid oli selgelt liiga hilja. 59. minutil vormistas lõppskoori Jevgeni Malkin.

Videokokkuvõte:

Slovakkia pääses finaali esimest korda kümne aasta jooksul. Suurüllatust siiski korda saata ei suudetud.

Venemaa tegi kohtumises tervelt 42 pealeviset, Slovakkia 31.

Ometi oli Slovakkia puhul tegemist tõelise unistuste turniiriga. Viimasel neljal MMil pole nad kõrgemale 10. kohast jõudnud. Seekord lülitati veerandfinaalis välja Kanada ning seejärel Tšehhi.

Venemaa alistas veerandfinaalis kerge vaevaga Norra ning vähemasti sama lihtsalt võideti finaalpääs ka Soome käest. Viimased jäidki kodusel MMil medalita, kaotades pronksikohtumise Tšehhile.

Venemaa - Slovakkia: 6-2 (1:1,3:0,2:1)