Eesti esinumber Ilves tegi hüppevoorus suurepärase soorituse - 98-meetrine õhulend viis ta murdmaarajale koguni kolmandalt kohalt. Kaugemale kandusid vaid selle hooaja kaks valitsejat, sakslased Eric Frenzel ja Johannes Rydzek. Ilves sai stardi Frenzelist 24 sekundit hiljem.

Murdmaarajal ei olnud Ilvese ülesanne aga kergete killast: kohe tema järel said järgmise kümne sekundi jooksul lähte koguni seitse sportlast.

Eestlasi oli kokku stardis neli. Karl-August Tiirmaa tegi samuti hea hüppe ning läks rajale 20. kohalt (+1.01), Han Hendrik Piho sai hüppemäel 52. (+2.42) ning Kail Piho 53. koha (+3.03). Kokku oli võistlustules 55 sportlast.

Murdmaarajal püsis Ilves tükk aega pronksi peale võidelnud grupis, kuid langes sealt kolm kilomeetrit enne lõppu. Sellest hoolimata lõpetas 20-aastane sportlane lõpuks igati tublil 23. kohal. Hea sõidu tegi ka Tiirmaa, kes tegi sarnaselt Ilvesele ka enda karjääri parima tiitlivõistluse, lõpetades 36. kohal.

Kail Piho lõpetas võistluse 45. kohal, Han Hendrik Piho 47. kohal.

Maailmameistriks tõusis selle hooaja valitseja, sakslane Johannes Rydzek, kes alistas kaasmaalase Eric Frenzeli. Sakslased said lõpuks lausa nelikvõidu - kolmandaks tuli Björn Kircheisen, neljandaks Fabian Riessle.