Võimaluse selleks andis Väikse-Munamäe taasavatud tagumine sportnõlv, kus on juba mõned nädalad toimunud treeningud. Stardis oli 39 sportlast, Eesti meistritiitlid anti välja järgmistes vanuseklassides: U16, U21 ja täiskavanud.

Eesti meistrivõistlused viidi läbi Jõulu Karika raames, kus lisaks eelpool märgitud vanuseklassidele jagati medaleid ka U14 ja seenioride vanuseklassis. Imeilus talveilm tõi Munamäele teise jõulupüha hommikul palju võistlejaid ja mäesuusatamises tavatult rohkelt ka pealtvaatajaid ja toetajaid.

Eesti meistriks meeste vanuseklassis tuli Ranek Koni klubist Tartu Slalom, teise koha sai juunioride klassi meistritiitli võitja Juhan Luik klubist Mäesuusakool ja kolmanda koha saavutas Sten-Mark Virro klubist EST2018.

Naiste klassi medalid läksid jagamisele ainult juunioride vahel: võitjaks Karoliina Vahenõmm, teine koht Lise-Anett Vaher; mõlemad klubist Mäesuusakool ja kolmas koht läks Greete Poderatile mäesuusaklubist Väike-Munamägi.

U16 poistest tuli võitjaks Kert Riitsalu mäesuusaklubist Väike-Munamägi, teine koht Sander Jagusson ja kolmas Robin Reismann, mõlemad mäesuusaklubist Mäesuusakool.

Laupäeval, 27. detsembril peetakse Väikese-Munamäe sportnõlval traditsioonilised Otepää Mänugud mäesuusatamises kõikidele vanuseklassidele.