Bolt jõudis kodumaa tšempionaadil küll finaali välja, kuid pidas vajalikuks otsustavast stardist loobuda, sest tundis vasaku jala tagumises reielihases ebamugavust. Arstid diagnoosisid 29-aastasel sprinteril kõige kergema taseme lihasrebendi, mistõttu Bolt finaaljooksust ning ülejäänud meistrivõistlustest loobus.

Kuigi Bolt peaks olümpiamängude ajaks terveks saama, on tema osalus Rios ikkagi ohus - nüüd tuleb tal 22. juulil Londonis toimuval miitingul endast kõik välja panna, et koht Jamaica koondises välja teenida.

Bolti eemalejäämise järel võitis 100 meetri jooksu Londonis kuulsa kaasmaalase järel hõbemedali teeninud Yohan Blake, kelle ajaks mõõdeti 9,95. Sealjuures jõuti juba esimese stardiürituse järel Blake'ile valelähte tõttu punast kaarti näidata, kuid mitme videokorduse järel otsustati mees ikkagi uuesti pakkudele lubada.

Olümpiapääsme teenis välja ka Nickel Ashmeade, kes jäi Blake'ist maha vaid ühe sajandikuga, kolmandana on hetkeseisuga Riosse sõitmas Jevaughn Minzie (10,02).