Maracana 70 000-pealine publik lasi kuuldavale hirmsa möirge, kui Sambamaa vutikoondise suurim superstaar Neymar da Silva Santos Júnior pärast sakslase Nils Peterseni eksimust penaltiseeria viimase löögi realiseeris. Üleni kollasesse riietunud auditoorium seisis tribüünil ühiselt medalitseremooniani, mille lõpus kõlas uuesti Brasiilia hümn, veel valjemini ja võimsamalt kui matšieelsel rivistusel. Neymar tänas esimesel korrusel seisnud fännid kättpidi läbi, misjärel valgus õnne- ja õlleuimas publik mööda linna pubidesse ja restoranidesse laiali. Laupäeval võis õlle peale lubada ka šampust, sest Brasiilia ei võida olümpiakulda iga päev.

Meedias 2014. aasta MM-i poolfinaali kordusmänguks ristitud kohtumise avaväravgi jäi 26. minutil otse karistuslöögist Neymari sepistada. Teisel poolajal vajus Brasiilia kaitsesse ning Saksamaa kapten Maximilian Meyer vormistas 59. minutil 1 : 1. Ahhetama panevaid võimalusi oli mõlemal meeskonnal veelgi, kuid rohkem võrgud enne penaltiseeriat ei sahisenud.