Kohtumise algus kuulus aga Argentinale, kes 14:7 ning 19:9 ette tõttas, kuid pärast ameeriklaste time-out'i kuulus edasine juba valitsevatele olümpiavõitjatele.

Avaveerandi võitis hoolimata 10-punktilisse kaotusseisu jäämisele USA 25:21. Hoogu sattus seekord Kevind Durant, kel selleks hetkeks juba 13 punkti koos oli. Poolajale läks USA 16-punktilises eduseisus 56:40 ning teisel poolajal kontrolliti mängu täielikult.

9st 7 kaugviset tabanud Kevin Duranti arvele jäi lõpuks 27 punkti, 7 lauapalli ja 6 söötu. Paul George lisas 17 punkti ja 8 lauapalli, DeMarcus Cousins 15 punkti.

Argentiinlaste parim oli 15 punktiga Luis Scola. Manu Ginobili lisas 14 ning Andres Nocioni 12 silma.

USA kohtub poolfinaalis ei kellegi muu kui Londoni olümpia finaalivastase Hispaaniaga, kes oli kindlalt üle Prantsusmaast. Austraalia jääb oma vastast ootama Serbia ja Horvaatia duellilt.