Carioca Arenale suurte lootustega tulnud vutisärkide ehteis brasiillased kostitasid leedukate rünnakuid kõrvulukustava vilekooriga, kuid jäid juba avapoolaja järel mornide nägudega. Baltimaade au ja uhkus juhtis vaheajaks 58:29.

Kolmandal veerandil suutsid brasiillased vahet 11 punkti võrra vähendada ning otsustavale neljandikule mindi Leedu 70:52 eduseisus. Kodumeeskond jätkas sama võimsalt ka viimasel veerandil ning poolteist minutit enne lõpusireeni jõuti vaid nelja punkti (71:75) kaugusele! Imet siiski ei sündinud, sest seejärel tabas Domantas Sabonis kahepunktiviske koos veaga ning saatis korvi ka vabaviske. Brasiilia seitsmepunktisest kaotusseisust enam välja tulla ei suutnud, kuigi pinge säilis lõpusekunditeni.

Mängu võisid brasiillased kaotada, aga tribüünilahingu võitjas kahtlust polnud – 60 Leedu fänni suutsid kümnete tuhandete kohalike vastu teha vaid sama suurt häält kui kärbes toas. „Võitsite küll suurelt, aga meie oleme ikka paremad,“ võis brasiillaste nägudelt lugeda.

Leedu resultatiivseim oli Mantas Kalnietis 16 punktiga. Leedukate järgmine mäng on teisipäeval Nigeeria vastu.