Hommikul kell 10 startisid jahid regati pikimale etapile Haapsalust Tallinnasse. Kui väiksemad jahid said Tallinnasse Peetri sadamasse purjetada enam-vähem ilma suuremaid kõrvalepõikeid tegemata, siis suurte jahtide grupid ORC1 ja ORC2 tegid ringi ka ümber Naissaare enne kui said finišeerida Peetri sadama lähistel. Purjetajad said täna merel kogeda nii soodsat pärituult, tuuletust ehk „plekki“, tuuleauke, vihma, äikest, kuid ka päikest. Esimene jaht jõudis finišisse õhtul veidi pärast kella üheksat ja siis järgnes esimesele ühtlases rivis kõikide gruppide jahte läbisegi kuni pea poole kaheteistkümneni õhtul. Favoriidid säilitasid oma liidripositsiooni tänase etapi järel pea kõikides arvestusgruppides.

ORC1 grupis käib väga tihe konkurents teisest kuni neljanda kohani. Siin võttis tänase etapi võidu Pärnu Jahtklubi jaht Lady Bird EST299 Karl-Hannes Tagu meeskonnaga. Lady Birdi lahutab hetkel kolmandast kohast vaid 0,75 punkti. Täna teiseks tulnud Kalev Jahtklubi jahil Forte EST475 Jaak Jõgi roolimisel on šansid ja eeldused meistritiitli võitmiseks väga tugevad. Kolmanda koha sai Kalev Jahtklubi jaht Premium EST499, Priit Tammemägi juhtimisel on ka üldarvestuses hetkel kolmandal kohal, kuid teisest kohast lahutab neid vaid 0,25 punkti. Üldarvestuses teisel kohal olev Kalev Jahtklubi jaht Olympic Online EST463, roolis Harles Liiv, sai täna neljanda koha. Veel eilseni medalikonkurentsis püsinud Amserv EST 550 otsutas pärast eilset diskvalifitseerimist enam regatti mitte jätkata ja hakata valmistuma ORC klassi maailmameistrivõitlusteks, mis toimuvad augusti alguses Helsingis, kuhu Eestist on võistlema minemas 28 jahti.

ORC2 grupis võtsid Pärnu Jahtklubi jahid täna esikolmiku kohad. Esimese koha sõitis välja jaht My-Car/Holmen EST535, roolis Erki Melts. Teise koha sai Andrus Aarna juhitud Masu EST632 ning kolmas oli Põhjakonn EST333, roolis Peeter Volkov. Üldarvestuses esikolmikus on endiselt Pärnu Jahtklubi jaht Sugar 2 Mihkel Kose meeskonnaga, Sugarist 4 punkti kaugusel on Pärnu Jahtklubi jaht Merepärl Alari Akermanniga roolis. Üldarvestuses kolmandal kohal on Kalev Jahtklubi jaht Silva, roolis Imre Marmor.

ORC3 grupis sõitis täna esikoha välja Saaremaa Merispordiseltsi jaht Katariina Jee EST464, roolis Mart Tamm. Teine oli Pärnu Jahtklubi jaht Georg EST278, Sven Feofanovi juhtimisel. Kolmandaks purjetas täna Kalev Jahtklubi jaht Enel EST353, roolis Toomas Soots. Liidripositsiooni hoiab Saaremaa Merispordiseltsi jaht Katariina Jee. Vaid ühe punkti kaugusel on esikohast Pärnu Jahtklubi jaht Georg. Üldarvestuses esikolmikus kolmas on Jaroslavli jaht Hieroglyph.

ORC4 grupis sai täna esikoha Haapsalu Jahtklubi jaht Luisa EST541 Henry Viireti meeskonnaga. Teisele kohale sõitis Moskva jaht Prizrak RUS331, roolis Dmitry Mostovoi. Kolmanda koha täna sai ORC4 grupi tugev liiderpaatkond Edasi EST11 Koit Pautsi meeskonnaga Haapsalu Jahtklubist. Esikolmik üldarvestuses jäi pärast tänast etappi samaks – Edasi Haapsalu Jahtklubist, Prizrak Moskvast ja Leila Kalev Jahtklubist.

LYS1 grupis tuli täna võitjaks St. Petersburgi jaht Mir RUS908 Aleksander Kulikovi meeskonnaga. Teise koha täna sai ka täna Kalev Jahtklubi jaht Tormilind EST90, millel purjetavad Eesti Mereakadeemia tudengid, roolis Ringo Liepkalns. Kolmandaks sõitis täna Saaremaa Merispordiseltsi jaht Zoo EST430, millel roolijaks Toivo Matt. Esikolmikusse tõusis Fanaticu ja Sylvia (mõlemad Kalev Jahtklubist) järele kolmandaks Venemaa jaht Mir.

LYS2 grupis võitis tänase etapi Kalev Jahtklubi jaht Vindöga EST640 Mikas Miniotase meeskonnaga. Teise koha sai Saaremaa Merispordiseltsi jaht Sinilind EST309, kapten Vahur Grünthal. Kolmandaks tuli Haapsalu Jahtklubi jaht Black Bird EST574 Tarmo Polli juhtimisel. Täna 17. koha saanud Kalev Jahtklubi jaht Kristi kukkus üldarvestuses liidripositsioonilt kolmandaks. Juhtima asus Sinilind (SMS) ja teiseks tõusis Black Bird (HJK).

Folkbootide grupi jaoks oli tänane tulemus üllatav, kuna Haapsalu Jahtklubi jaht Tuuli, kes seni kõik etapid võitnud, tuli täna kolmandaks. Esimese koha sai Saaremaa Merispordiseltse jaht Ahti EST F-19, roolijaks Ott Kolk. Teise koha sai Kalev Jahtklubi jaht Svea EST F-23, roolijaks Hard Perk. Üldarvestuses silis siin paremusjärjestus – Tuuli, Ahti Svea.