Avakolmandikul Hilary Knighti tabamusest juhtima asunud USA andis edu käest teisel kolmandikul, mil Haley Irwini ja Marie-Philip Poulini tabamused hoopis Kanada juhtima viisid. Otsustaval kolmandikul viis mängu lisaajale Monique Lamoureux-Morando värav.

Lisaajal kumbki naiskond väravani ei jõudnud - Kanada sai küll viimased poolteist minutit arvulist ülekaalu mängida, ent ei suutnud seda ära kasutada. Järgnenud bullitiseerias saatis edu USA-d, kes sai seal 3:2 võidu.

USA ja Kanada on ära jaganud kõik kuus naiste jäähokis välja antud olümpiakulda: ameeriklannad triumfeerisid 1998. aastal Naganos, seejärel võitis Kanada järjest neli olümpiaturniiri ning nüüd oli taas kord USA käes. USA ja Kanada olid finaalis kolmandat olümpiat jutti.