
”Kõige olulisem on õppida harjutust õigesti sooritama ja lihast korralikult pingutama. See muudab harjutuse efektiivsemalt ning aitab ka vigastusi vältida.
Siim
Sinu sõnum on siis, et vigastuse korral ei pea tingimata treenimist lõpetama?
Vigastusi tuleb kõigil ette, kuid kui nendega targalt ümber käia, ei ole pauside tegemine tingimata vajalik. Tüüpilised vigastused on näiteks ülekoormusvigastused: lihasrebestused, väänamised... Näiteks antud videos keskendume põlvesidemete vigastusest taastumisele, et Karoliine saaks võimalikult kiiresti sporti naasta.
Mis on sinu hinnangul need tüüpilised vead, mida inimesed jõusaalis treenides teevad?
Hämmastav osa harjutusi jõuab meie repertuaari matkimise teel. Kuskil kaugel saaliotsas tegi keegi midagi teistmoodi ja seejärel ootan seda õiget hetke, kui ta enam ei näe, ja lähen katsetan järgi. Teine variant on muidugi lugeda või kuulda mõne huvitava harjutuse kohta ja minna seda kopeerima. Minu seisukoht on, et tehtavat harjutust tuleks kaine mõistusega esmalt analüüsida. Miks seda teha? Mida ma loodan saavutada? Ilmselt üks paranormaalsemaid nähtusi jõusaalis on tohutu trapetsi, täpsemalt trapetsi ülaosa, treenimine. Siinkohal kipub olema selge korrelatsioon: mida algajam on treenija, seda suurema tõenäosusega ta oma õlgu hantlitega kehitab. Töötava inimese suurim needus on pinges õlavööde ja nüüd seesama inimene käib peale tööd oma pingest turris lihasega veel hantleid kergitamas? Ehk siis, enne mõtle ja siis tegutse ja kui ei ole kindel, siis otsi arvamusi.
Kindlasti tuleks arvestada ka oma enese keha poolt seatud piirangutega. Tuleb analüüsida ja teha järeldus. Mõni harjutus võib kangesti meeldida ja olla eelnevalt andnud “häid” tulemusi, ent kui kriitiliselt probleemile lähenedes selgub, et see lihtsalt on ohtlik või võimatu, siis on aeg küps muutusteks.

”Olen tänu Siimule aru saanud sellest, et minu tegelikud piirid on palju kaugemal kui ma ise arvan ning et võin end jõusaali treeningutel tegelikult palju rohkem sundida. Tihtipeale seame endale mõtteis teadmatul põhjusel ületamatuid piire, millest kinni peame. Olen õppinud neid tuvastama ja ületama.
Karoliine
Karoliine, kuidas hindad oma edusamme koostöös Siimuga?
Siimuga koos saavutan eesmärke väga kiiresti. Mu parema jala lihased hakkasid põlve ristatisideme vigastuse tõttu kärbuma ning iseseisvalt ei osanud ma selle peatamiseks midagi ette võtta. Kuigi mul on pikaajaline sportlik taust, ei olnud mul siiski piisavaid teadmisi, et nii tõsise vigastusega iseseisvalt toime tulla.
Siimu abiga suutsime aga pea pooleteise kuuga jalgade lihasmassi jälle tasakaalu viia. Muidugi võtab sidemete vigastusest taastumine kauem aega kui mõned kuud ja mingeid võluri imesid ta teha ei saa. Kindel on aga see, et praegune areng on olnud kiireim ning Siim on jätkuvalt sihikindel.

Mis eristab Siimu teistest treeneritest?
Siim on väga personaalse lähenemisega. Ta suudab mind motiveerida tegema rohkem, kui ma enda arvates suuteline olen. Siimu trennis tekib tihtipeale hetki, mil oma tegelike võimete üle üllatun.
Samas ei suru ta mulle kunagi midagi peale ning kuulab mind alati ära. Kui ma ütlen, et harjutus on ebamugav või ma tõesti enam ei jõua, tunnetab ta väga hästi piiri ning muudab vajadusel harjutust. Siimu trennidesse minek ei ole kunagi vaevanõudev, sest need on väga vaheldusrikkad ja põnevad. Pigem soovin trenni lõppedes, et see oleks kauem kestnud.

Mida Siimu trennid Sulle õpetanud on?
Olen tänu Siimule aru saanud sellest, et minu tegelikud piirid on palju kaugemal kui ma ise arvan ning et võin end jõusaali treeningutel tegelikult palju rohkem sundida. Tihtipeale seame endale mõtteis teadmatul põhjusel ületamatuid piire, millest kinni peame. Olen õppinud neid tuvastama ja ületama.
