FOTOD | Tartu Linnamaratonil osales tuhandeid jooksusõpru, põhidistantsi võitis Raivo Alla

 (10)

Täna peeti 6. Tartu Linnamaraton, kus sai osaleda nii täispikal 42 km distantsil, 21 km pikkusel poolmaratonil kui ka 10 km jooksus. Lisaks olid kavas lastejooksud.

42 km pikkuse põhidistantsi võitis Raivo Alla ajaga 2.31.52, naistest oli kiireim Moonika Pilli 3.00.59-ga. Vaata tulemusi SIIT.

Linnamaratoni lasteüritustel osales esialgsetel andmetel kokku 2929 last – 2007 TILLUjooksu 450-meetrisel distantsil ja 922 MINImaratoni 900-meetrisel vahemaal. Kõigi jooksude peale oli osalejaid ilmselt üle 6000.

Kuigi algselt ilmateade Linnamaratoni ürituste toimumist ei soosinud, tuli päike siiski laste naerul nägude saatel pilve tagant välja. Tartu südalinna kogunenud noored jooksuhuvilised pääsesid uuenduslikult rajale Vabaduse puiesteelt, Kaubamaja kõrvalt. Jooks kulges läbi kesklinnas asuva pargi ning suundus lühemat või pikemat distantsi pidi Raekoja platsile, kus pesamunad finišeerisid punasel vaibal võrdväärselt põhidistantsi jooksjatega.

Klubi Tartu Maraton projektijuhi Oliver Kivimäe sõnul oli uuendus tänavustes distantsides ja rajakorralduses õigustatud. „Saime paralleelselt lasteüritustega ilusti ka suured stardid antud, seega korralduslikult kõik toimis. Suure tõenäosusega teeme nii ka järgmisel aastal,“ lausus Kivimäe.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare