Jooksu start anti 265 m kõrgusel asuva Suure Munamäe jalamil. Rada kulges suuresti allamäge, rajameistriks endine tipporienteeruja, Võru abilinnapea Sixten Sild. Stardis oli 213 jooksjat, kelle seas naisi 83.

Munamäe juubelijooksult võttis võidu terava lõpuspurdi teinud Põlva OK Kobras orienteeruja Raido Mitt (43.26,0) kolme eelmise aasta võitja Võru spordimehe Ivar Ivanovi (43.33,7) ja tartlase Anti Puustuse (43.35,5) ees. „Jooksime kolmekesi koos, ca 500 m enne lõppu tegi Raido tugeva kiirenduse ja finišeeris võitjana," märkis kodusel rajal jooksnud Ivanov, kes kaotas võitjale 7,7 sekundit.

Naistest võitis OK Võru esindaja, üldarvestuses 36. koha saanud Karmen Alnek (53.54,2), valgalase Johanna Ardeli (54.36,3) ja tartlanna Sille Relli (54.44,2) ees.

30. Munamäe jooks oli ühtlasi Eesti liikumisaasta „Eesti liigub“ raames aprillis alanud Võrumaa neljanda pikamaajooksu sarja viimane osavõistlus. Võrus on Munamäe krossijooksust, mis algas 1985. aastal koostöös toonase tootmiskoondise Tamula spordimetoodiku Heiki Kasesalu ja Võru spordikooli treeneri Mati Ojanduga veidi vanemad jooksud jooks ümber Tamula järve ja Võru-Väimela maanteejooks, mõlemad on toimunud 33 aastat järjest.

Kubijal pärjati ka 2014.a Võrumaa pikamaajooksude sarja üldvõitjaid, kus punkte andsid seitsme parema jooksu tulemused. Meestest võitis taas varem kolmel korral oma maakonna jooksusarjas esikoha pälvinud Ivar Ivanov Lõunalõvist, kel tänavu õnnestus 8-st kaasa tehtud etapist võita neli. Teiseks jäi kaheksal etapil kaasa teinud ja neist kolm võitnud Raido Mitt. Kolmas oli tartlane Anti Puustus, KJS Sakala esindaja, kes võistles kõigil etappidel.

Naistes võitis Võrumaa jooksusarjas üldesikoha seitsme osavõistluse parim OK Kobras tipporienteeruja, Eesti koondislane ja tänavu septembris Austrias Gössingis sõjaväelaste MM-ilt hõbedase autasu koju toonud Annika Rihma. Teise koha sai 30. Munamäe jooksul teine olnud N18 klassis võistlev Johanna Ardel, kolmas oli 30. Munamäe jooksu võitja Karmen Alnek.

Tänavune Võrumaa pikamaajooksude sari, mida korraldas Võrumaa Spordiliit koos etappide korraldajatega, tõi jooksuradadele kokku 371 inimest, lisaks 40 kepikõndijat.
Äsjasel Munamäe jooksul sündis ka osalusrekord - 251. Lisaks pikal rajal liikunud 19 kepikõndijat.
Jooksusarja kuulusid tänavu Vaskna, Tamula, Võru - Väimela, Pulli, Uhtjärve, Vastseliina linnuse, Lasva, Kütioru ja Munamäe-Võru jooks.