Otepää Rattamaratonile oodatakse ligi 1700 osalejat


Elion Estonian Cup, jalgratas
Foto: Tanel Meos

Elion Estonian Cup rattamaratonide sarja kuuluv Otepää Rattamaraton peetakse laupäeval, 27.augustil 2011 stardi- ja finišikohaga Tehvandi Suusastaadionil.

Kell 12.00 antakse start 63 km distantsile ning orienteeruv finišiaeg on kell 13.50. Poolmaratoni pikkus on 38 km ja stardiaeg kell 13.15.

Algusega kell 12.15 viiakse suusastaadionil läbi tillu- ja lastesõidud kuni 12 aastastele, osavõtt on tasuta, registreerimine kohapeal. Maratoni ja poolmaratoni eelregistreerimine lõpeb kolmapäeval, 24.augustil, lisaks sellele saab registreeruda võistluspäeval stardipaigas.

Otepää Rattamaratoni peakorraldaja Neeme Ernits Oti spordiklubist sõnas, et hetkel on maratonile registreerunuid 1030 ja poolmaratonile 378 osalejat. “Eeldatavalt tuleb mõlemal distantsil kokku osavõtjaid 1500,” selgitas Neeme Ernits. “Vaadates eelnevate etappide lastesõitudest osavõtjaid, on starti oodata ligi 200 last, seega ootame kogu rattaüritusele kokku vähemalt 1700 rattahuvilist.”

Võrreldes eelnevate aastatega on rajavalikul mõned olulised muudatused. Stardist esimesed 5 km kulgeb rattarada mööda Tartu Maratoni matkarada ning seejärel kattub eelmise aasta rajaga kuni Harimäe tõusuni. Sealt on juurde lisatud uus rajalõik kiire kruusateel laskumisega ning seejärel uuesti Harimäele tõusuga. “Treeningutel on kõik teed tavaliikluseks avatud, seega palun rattruritel jälgida liikluseeskirju ning arvestada enda ja teiste ohutusega,” lisas Neeme Ernits.

Rattarada kulgeb Otepää valla teedel ning tavaliikluses on seetõttu järgnevad muudatused:

1. Liikluseks ajutiselt suletavad teed:

1.1.Sporditee (rolleritee) alates Kiigemäelt kuni Hobustemäe teeotsani vahetult enne Saare talu
1.2.Harimäe- Mägestiku kruusatee alates Harimäe tõusust

2. Kiirusepiirangud rattaraja ja maanteede ristumiskohtades:

2.1.Otepää-Vidrike-Restu maanteel Munamäe bussipeatuse juures
2.2.Otepää Aedlinnas Sulaoja ja Kolga tänava ristmikul
2.3.Sihva- Restu maanteel Matu bussipeatuse juures
2.4.Sihva- Vidrike kruusateel Ilmjärve tee ristmikul

Liiklemisel palun järgida ajutisi liiklusmärke ning politsei ja turvatöötajate juhiseid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare