Põhidistantsil võistlesid A klassi noored, juuniorid, veteranid ja eliit. Kokku 109 triatleeti trassil 0,5km ujumist + 20 km rattasõitu + 5km jooksu.

Eliitklassis pani end proovile mitmekordne juunioride Eesti meister Markko Etverk Vinni ASK-st, kes võitiski ajaga 54.20. Teiseks jäi Harri Sokk (55.02) TTÜ SK-st ja kolmandaks Mart Suurkivi (55.58) MIKS-st. "Rattasõidul oli tugev külgtuul, püüdsin eespool läinud kinni, sõitsime neljases grupis. Lõpus saime Harri Sokuga eest, jooksule läksin teisena," rääkis võitja Etverk.

Naistest tuli võitjaks SK Raudmees esindaja Kerti Kesküla ajaga 1:05.59, teiseks jäi Sirlet Viilas (1:08.25) Tabasalu Triatloniklubist, kolmandaks Külliki Taylor (1:10.45) 21CC Triatloniklubist.

A klassi noormeestest võitis Hans-Kristen Rootalu (1:00.34) SK Biathlon, teine Cevin Anders Siim (1:02.31) TUK-st, kolmas Andres Nöps (1:05.44) TUK-st. A- klassi neidudest oli esimene Laura Kallas ajaga 1:06.40 Tabasalu Triatloniklubist. Parima meesjuuniorina lõpetas Nikita Tserednitšenko ajaga 1:01.09 21CC Triatloniklubist, naisjuunioridest võidutses Sandra Schmidt (1:10.31) Viru SK.

0,3+10+2,5 rajal võtsid mõõtu B klassi noored ja harrastajad, kokku 43 võistlejat. B klassi kiirem noormees oli Allar Soo (30.04), teine Henry Räppo (30.53) USK-st ja kolmas Heikko Peensaar (31.24) Tabasalu Triatloniklubist. B klassi kolm paremat neidu: Janeli Jaomaa (36.34) TUK-st, teine Eleri Etverk (37.31), Vinni SK-st ning kolmas Simona Luts (38.24) TUK-st.

Melliste +24 soojuses paisjärves ja järve ümbruse radadel pani end kahel päeval triatlonis proovile ligi 290 eri vanuses triatlonisti. Neist vanim oli M 70 klassis võistlev Ilmar Tagel TriSmilest. Lapsi oli 0,15+4+1 rajal 63. Igamehe triatloni läbis 60 harrastajat. "Teeb rõõmu, et osalejate hulk oli avaüritusel nii suur ja nende seas väga palju noori, " tõdesid Melliste triatloni peakorraldaja Margus Püvi TriSmilest ja Eesti triatloniliidu president Margus Lepik, kes ise läbis põhidistantsi ajaga 1:06.20, mis andis 38. koha.

Melliste triatloni järel selgusid ka noored, kes esindavad Eestit 27. juunil Hollandis Holtenis toimuval noorte Euroopa meistrivõistlustel. Võistkonda pääsesid Laura Kallas, Rahel Kallas, Johanna Räppo, Hans-Kristen Rootalu, Cevin Anders Siim ja Arthur Kooser.