Meeldetuletus: Ida-Virumaa erakordne staadionimaraton leiab aset juba mõne päeva pärast

 (1)
jooks
jooksFoto: Ilmar SaabasJuulikuu teisel poolel ootab igat liikumisharrastajat uudne võimalus. Nimelt viivad kohalikud eestvedajad Ida-Virumaal läbi üle pika aja ühe korraliku staadionimaratoni.

22. juulil toimuvale maratonile ja poolmaratonile on nüüdseks end kirja pannud 14 tervisesportlast. Et võistlus kulgeks sujuvalt, saab mõlemal distantsil osaleda maksimaalselt 20, ehk kokku 40 jooksjat. Staadionil peavad nad jooksma 105 ringi ja 195 meetrit otsa.

Tervisesportlastele pakutakse kosutuseks rosinaid, leivakuubikuid, banaane, oliive, arbuusi, hapukurki ja energiageeli; joogiks vett, Coca-Colat, spordijooki.

Ida-Virumaal korraldatakse staadionimaraton hoolimata sellest, et see on ainus maakond Eestis, kus siiani puudub tänapäevane kergejõustikustaadion. Iisaku vallavolikogu esimehe Priit Palmeti sõnul on vallal plaanis staadioni ajakohastamine, mille maht sõltub võimalike toetajate leidmisest ja kergejõustiku edendajate huvist. „Ideaalis tahaks 2016. aastal kopa maasse lüüa,“ sõnas Palmet, lisades, et kuna üks korralik staadion vajab ka nime, siis nimevariant on staadionile olemas - staadion hakkab kandma Enn Selliku nime. Iisakust pärit Sellik hoiab siiani Eesti rekordit 5000 ja 10 000 meetri jooksus.

AJAKAVA

15.00 võistluskeskuse avamine võistlejatele
16.00-16.30 numbrite väljastamine ja tillujooksule registreerimine
16.45 osalejate tutvustamine
16.52 laste Jänksimaratoni start
17.00 maratoni ja poolmaratoni start

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare