Läbi suve Eestimaa erinevais paigus peetud seitsmest Elion Estonian Cup maratonist tõusis Austa poodiumi kõrgeimale astmele kokku neljal korral, lisaks oli Austa paremuselt teine sarja kandidaatmaratonil Jõgeval.

Elion Estonian Cup 2009. aasta hooaja viimane otsustav rattamaraton toimus Pärnumaal Jõulumäel, kus maratonidistantsil läbisid võistlejad 53 km ja lühemal poolmaratonil 26 km pikkuse võistlusmaa. 10. Jõulumäe Rattamaratonile oli kokku registreerunud 1472 ratturit, kellest 885 võistlejat lõpetas maratonidistantsi ning 312 Poolmaratoni. Lastesõitudest võttis Jõulumäel neljas erinevas võistlusklassis osa 157 poissi ja tüdrukut.

Maratoni esimene pool pakkus üllatusi, enam kui minutilise vahe oli sisse sõitnud Racenajs Kristofers (Rietumu Banka-Riga), kellele järgnes 20-ne liikmeline grupp, mida vedas lätlane Zviedris Normunds, kellele järgnesid Sigvard Kukk, Raido Kodanipork, Caspar Austa jt. Finišijoonel oli taas kõige ees Caspar Austa, mõnesekundilise vahega järgnesid teine ja kolmas - Allan Oras ning Raido Kodanipork.

Võistkondlikus arvestuses oli Jõulumäe rajal parim Lätlaste Rietumu Bank Riga, järgnesid Investment Agency Pro Team ja Extreme Sport võistkonnad. Naistest oli Jõulumäel kiireim Ivanda Eiduka Rietumu Banka-Riga võistkonnast, kes lõpetas üldarvestuses 85. kohal, kaotus võitjale 14 minutit. Parim juunior oli Timmo Jeret ning U23 arvestuses võitis Indulis Bekmanis. Poolmaratonil jõudis esimesena finišisse Karl Juudas (CFC).

3. koht - Maara Leitene, 4ever/sk Mezaparks, 6406 punkti

Võistkondlikus arvestuses osales Elion Estonian Cup 2009 rattamaratonide sarjas kokku 89 võistkonda ning 13 naiskonda.