Lõpuveerandi eel veel neljapunktises kaotusseisus olnud Kalevi resultatiivseim oli Vitali Ljutõtš 25 punktiga. Mark Tollefsen lisas 11 silma ja 8 lauapalli, Mickell Gladness võttis 10 lauapalli ja viskas 8 punkti. Avapoolajal lausa 18 punkti visanud Justin Gray jõudis lõpuks Tsmoki parimana 24 silmani.

Kalevi peatreener Alar Varrak kiitis mängu järel eraldi Sten-Timmu Sokku, kes andis kuus resultatiivset söötu, ja kaitses rassinud Martin Dorbekut. "Timmu tegi hea mängu, ajas mängu kiiremaks ja andis sööte. Martin tegi Grayga head tööd, pikad aitasid ka teisel poolajal paremini," sõnas Varrak Delfi TV-le.

Neli eelmist mängu kaotanud Kalev tõusis 5 võidu ja 15 kaotusega 11. kohale, Tsmoki (4-15) langes eelviimaseks ehk 12. reale.

Avaveerandil tegi Kalev 3:6 kaotusseisult kolme minuti jooksul 7:0 vahespurdi ning hoidis edu neljandiku lõpuni. Teist veerandaega 19:15 eduseisust alustanud kalevlased kasvatasid viie minutiga vahe 12-punktiliseks (32:20), ent lasid siis külalistel teha Gray vedamisel koguni 16:0 spurdi. Poolajavileks sai Kalev siiski napi edu, 40:39, kuigi kaugviskeid tabati kohutavalt kehvasti - 20st vaid 3 (15%).

Kolmandal veerandil tabas Kalevit 42:41 eduseisus teine suur mõõn ning Tsmoki spurtis ette 56:45 ja juhtis neljandiku lõpuks 60:56. Otsustavad sündmused algasid lõpuveerandi neljandast minutist, mil Kalev hoidis 65:65 viigiseisult alates külalised ligi viis minutit kuival ja pääses ette 77:65. Lõpuminutil enam üllatust ei sündinud ning Kalev kirjutas tabelisse viienda võidu.

Eesti meistermeeskond kaotas täna lauavõitluse 41:44, kuid tegi vähem pallikaotusi (11:15), andis oluliselt rohkem resultatiivseid sööte (20:9) ja tabas suurepäraselt kahepunktiviskeid - 67% Tsmoki 42% vastu. Kaugvisete protsent jäi külaliste kasuks 29 vs 21.

Esmakordselt olid meeskonnad tänavu kohtunud 23. oktoobril Minskis, kui võõrustajad teenisid 88:81 võidu.

Sel pühapäeval kell 17.00 võtab Kalev Saku suurhallis vastu Riia VEFi. Lätlased on hetkel 9 võidu ja 9 kaotusega kuuendal kohal.