Kalev/Cramo andis Ühisliiga kolmandale klubile vägeva lahingu, kuid ikkagi kaotas

(41)
Korvpall Kalev/Cramo - Moskva CSKA
Kristjan Kangur Moskva CSKA vastuFoto: Rauno Volmar

Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo pidas täna õhtul oma eelviimase kohtumise VTB Ühisliigas, kui külla sõideti tabeli kolmandale meeskonnale Peterburi Zenitile. Enamuse kohtumise ajast juhtinud Kalev lasi lõpus ikkagi edu käest ja pidi vastu võtma kaotuse 80:85 (47:40).

Kalev alustas suurepäraselt ning spurtis ette 9:2 ja 15:6. Veerandaja lõpuks suutis Zenit kaotusseisu vähendada 19:21-le. Teisel perioodil kasvas kalevlaste edu taas mitmel korral üheksa punktini ning pikale vaheajale mindi külaliste 47:40 juhtimisel. Isaiah Briscoe oli visanud juba 16 punkti ja andnud 5 resultatiivset söötu, kalevlaste arvel on juba kaheksa vaheltlõiget.

Kolmandal veerandajal pääses uimaselt mänginud Zenit pika vaheaja järel korraks ka punktiga juhtima, ent perioodi lõpp kuulus taas Kalevile - 65:58. Briscoe ja Bojan Subotici arvel oli juba 20 punkti.

Põneva lõpuveerandi keskpaigas juhtis Kalev veel punktiga, kuid Zenit tegi siis poole minutiga 5:0 spurdi (seisuks 76:72). Külalised suutsid veel viimase minuti alguses viigini jõuda, ent lõpp kuulus ikkagi Zenitile. Briscoe tegi 27 sekundit enne sireeni kaotusseisul 80:82 rünnakul vea, kuid kuna Sergei Karasjov tabas seejärel kahest vabaviskest ühe, avanes Kalevil veel üks võimalus. Kahjuks Janari Jõesaare kaugvise korvi ei kukkunud ja kodumeeskond vormistas võidunumbrid vabaviskejoonel.

Briscoe ja Subotic tõid võrdselt 24 punkti. Karasjov oli Zeniti parim 22 silmaga.

Zenitil on nüüd tabelis 14 võitu ja 5 kaotust (3. koht), Kalevil 6 võitu ja 17 kaotust (12.). Kalevlastel jääb veel mängida 22. aprillil võõrsil Astanaga.

Peterburi Zenit - Tallinna Kalev/Cramo
KÕIK! Kalev kaotas 80:85.
85:80. Zenit tabas vabavisked ja Kalev on paraku kaotanud!
Kalev teeb vea.
Jõesaare kaugvise kahjuks ei taba! Lõpuni jääb 5 sekundit.
83:80. Zenit tabab kahest vabaviskest ühe.
27 sekundit lõpuni.
Ai-ai! Briscoe teeb rünnakul vea!
82:80. Zenit tabab kahest vabaviskest ühe. Lõpuni jääb 36 sekundit.
81:80. Briscoe tabab koos veaga, kuid vabavise mööda! Mängida 54 sekundit.
81:78. Zenit tabab kolmese.
78:78. Kangut tabab ühe vabaviske.
Kangurile tehakse 1.18 enne lõppu viga.
Zenit ei saa palli korvi, Kalevi võimalus.
78:77. Zeniti mõtlemisaeg.
78:75. Van der Mars tegi viienda vea. Mängida jääb pisut üle kahe minuti.
78:77. Subotic tabab!
76:75. Van der Mars tabab kahest vabaviskest ühe. 2.20 lõpuni.
76:74. Briscoe tabab vabavisked ja jõuab 22 punktini.
Zeniti kaugvise ei taba ja Van der Marsile tehakse viga.
Subotici kaugvise ei taba kahjuks.
3.48 jääb lõpuni.
76:72. Zenit teeb kiirelt vahespurdi! Karasev tabas vabavisked ja siis patustas Briscoe pallikaotusega, mille järel tabas Gordon.
71:72. Mirkovic viib vabaviskejoonel Kalevi uuesti ette.
Mirkovic kukkus valusalt, kuid tundub, et pääses õnneks vigastuseta.
71:70. Zenit pääseb pika aja järel taas juhtima. 4.20 lõpuni.
Kalev kasutab 5.18 enne lõppu mõtlemisaega.
69:70. Harper surub palli korvi. Tema arvel Zeniti parimana 17 punkti.
Kalev teeb jälle rünnakul vea! Nüüd sai Subotic neljanda vea.
67:69. Subotic tabab.
65:67. Van der Mars teeb rünnakul vea, tema neljas. Lõpuni jääb 7.34.
63:67. Jõesaarelt vabavisked.
61:65. Harper tabab kolmese.
Kalev juhib kolmanda veerandi lõpuks 65:58. Briscoe ja Subotic on jõudnud 20 punktini.
56:63. Briscoe jõuab 20 punktini.
56:61. Kalevi vahespurt! Briscoe vabavisked ja Subotici kolmene.
Viik 56:56.
55:56. Zenit taas vaid punkti kaugusel. 2 minutit jääb 3. veerandi lõpuni.
53:56. Jõesaar murrab korvi alla ja saadab palli korvi.
51:54. Kalev taas vabavisked vaid kahest üks.
51:53. Kalev teeb rünnakul vea Mirkovici esituses..
Kahjuks Subotici vabavise ei taba. Kalevil vabavisked 14/23 ehk vaid 60%.
50:53. Subotic surub kiirrünnaku lõpetuseks palli korvi. Lisaks ka viga.
47:51. Zenit tabab koos veaga, kuid vabavise ei taba.
50:51. Karasev tabab kolmese ja Kalev võtab mõtlemisaja. 5.40 jääb 3. veerandi lõpuni.
45:51. Briscoe eksib seekord mõlemal vabaviskel.
45:51. Karasev tabab ühe vabaviske.
Zeniti visked ei kuku kohe kuidagi korvi - kahesed täna 11/27, kolmesed 5/18.
44:51. Mirkovic tabas kaks vabaviset.
Põnn: Kalev näita koht kätte
44:49. Mirkovicile tehakse viga - kolm vabaviset.
42:49. Van der Mars tabab.
Algas teine poolaeg.
Avapoolaja suuremad korvikütid:
Kalev on võitnud avapoolaja 47:40. Briscoe arvel on juba 16 punkti.
38:45. Gordon tabab.
36:45. Subotic tabas vabavisked.
36:43. Subotic tabab.
Kalev võtab 2.34 enne avapoolaja lõppu mõtlemisaja.
36:41. Zenit vähendab vahet.
Zenit on osanud 17 minutiga teha juba 9 pallikaotust, kalevlaste arvel on 8 vaheltlõiget (neist 3 Dorbekult).
32:41. Van der Mars teeb vahe taas 9-punktiliseks. Selline edu oli korraks ka avaveerandil.
32:39. Subotic ja Briscoe kasvatavad eduseisu. Uimane Zenit võtab mõtlemisaja.
32:35. Briscoe tabab ja jõuab juba 14 punktini.
30:33. Kalev kasvatab Subotici tabamuse abil eduseisu. Teisest veerandist saab mängitud pool.
30:31. Briscoe tabab mõlemad vabavisked, tema arvel 12 punkti.
27:29. Whittington tabab mõlemad vabavisked, Briscoe taas kahest ühe.
30:29. Zenit pääseb pika vaheaja järel juhtima - Kuric tabas kaugviske.
Zeniti ainus eduseis pärineb mängu algusest, kui juhiti 2:0.
25:28. Van der Mars realiseerib kahest vabaviskest ühe. Kalevi vabavisked siiani 5/9.
25:27. Briscoelt vaheltlõige ja Jõesaar lõpetab kiirrünnaku korviga.
25:25. Taas viik.
23:25. Zenit tabab.
21:25. Subotic tabas ka vabaviske.
21:24. Subotic tabas kolmese koos veaga, mille tegi Harper.
21:21. Viik.
19:21. Kalev võitis avaveerandi kahe punktiga.
16:21. Dorbek tabab.
16:19. Zenit vähendab kaotusnumbreid.
13:19. Briscoe vastab samuti kolmepunktiviskega. Tema arvel 9 punkti.
13:16. Zenit tabab kaugelt.
10:16. Zenit teeb kiire vahespurdi. Ekskalevlane Harper surus palli korvi, Kalev võttis koheselt mõtlemisaja. Avaveerandit jääb mängida pisut üle kolme minuti.
5:16. Vahetusest sekkunud Subotic kasvatab Kalevi eduseisu 11-punktiliseks.
5:14. Ka Dorbek saab kahest vabaviskest ühe korvi.
5:13. Briscoe tabab taas kahest vabaviskest ühe.
5:12. Briscoe tabab kahest vabaviskest ühe.
Kalev teeb juba kolmanda vaheltlõike nelja minuti jooksul ja Briscoe`le tehakse viga.
5:11. Van der Mars korvi alt.
5:9. Peterburilt kolme punkti rünnak: kahene + vabavise.
Peterburi peatreener sõimab oma mehed läbi ja saadab nad platsile tagasi.
2:9. Kangur tabab kaugelt. Hiilgav algus Kalevilt ning Zenit peab aja maha võtma.
2:6. Briscoe lõpetab kiirrünnaku korviga.
2:4. Briscoe viib teise minuti lõpuks Kalevi juhtima.
2:2. Van der Mars viigistab.
Mäng algas!
Kalev alustab viisikuga Briscoe, Dorbek, Mirkovic, Kangur ja Van der Mars.
Kui eelmises mängus Moskva CSKA vastu pidid kalevlased hakkama saama vaid kuuemehelise rotatsiooniga, siis tänaseks kohtumiseks on tagasi rivis ka Isaiah Briscoe ja Sten Sokk, mis pakub peatreenerile Donaldas Kairysele pisut rohkem mänguruumi.
Tere, korvpallisõbrad. Eesti meister BC Kalev/Cramo peab täna õhtul oma eelviimase kohtumise tänavuse VTB Ühisliiga hooajal, kui külla sõidetakse tabeli kolmandale meeskonnale Peterburi Zenitile.