FOTOD | Kalev/Cramo tegi Ühisliiga liidri vastu südika mängu, kuid ikkagi kaotas

(40)

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond andis VTB Ühisliigas esikohta hoidvale Kaasani Unicsile kõva lahingu, kuid pidi Saku Suurhallis ikkagi vastu võtma 67:75 kaotuse.

Kalev püsis kenasti mängus kolm esimest veerandit. Avaperiood kaotati 16:23, poolaeg kõigest 32:35 ja kolmanda veerandi järel oli kaotusseis 52:57. Otsustava neljandiku alguses tegi aga Unics kahe minutiga 8:0 spurdi ja pääses ette 65:52. Kalev jõudis veel Isaiah Briscoe korvide järel seitsme punkti kaugusele, kuid siis tabasid külalised kahel rünnakul järjest kaugviske.

Kalevi resultatiivseim oli teisel poolajal hoogu sattunud Briscoe 25 punktiga, Branko Mirkovic lisas 8 silma ja 5 lauapalli.

Võitjate resultatiivseim oli Jamar Smith 15 punktiga, üldse jõudis Unicsil kahekohalise punktisummani neli meest.

Kaasani tippklubil on nüüd 13 võitu ja üks kaotus, play-offi kohta jahtiv Kalev (4-10) jagab 8.-11. kohta. Juba neljapäeval võõrustab Kalev Nižni-Novgorodi, kes on eestlastest vaid võidu kaugusel.

Kalev/Cramo - Kaasani Unics
Tabeliseis muutus veelgi põnevamaks. Heitlus 8. kohale on väga tuline.
Kalev kaotas 67:75, kuid tegi liidri vastu igati tubli mängu. Briscoelt 25 punkti.
Kalev paraku enam mängu päästa ei suuda.
64:75. Van der Mars surub palli korvi.
62:75. Algab viimane minut, Kalev võttis mõtlemisaja.
62:73. Minut ja 40 sekundit lõpuni.
Kaks ja pool minutit lõpuni. Kalev võtab 12-punktilises kaotusseisus mõtlemisaja.
61:73. Jälle kolmene Unicsilt. 3.20 lõpuni.
59:70. Ponkrašov jääb täiesti vabaks ja tabab kaugviske.
59:67. Kalev teeb rünnakul vea.
Unics võttis 6 minutit enne lõpusireeni mõtlemisaja.
58:65. Briscoe tabab kaks korvi järjest, tema arvel 21 punkti.
54:65. Korv Kangurilt.
52:65. Unics on teinud 8:0 spurdi ja Kalev on sunnitud võtma mõtlemisaja.
52:63. Ponkrašov tabab samuti kaugelt.
52:60. Unics alustab lõpuveerandit tabava kaugviskega.
52:57. Briscoe tabab lõpusekunditel kolmese ja sellise seisuga lõppebki 3. veerand. Briscoe arvel on juba 17 punkti.
49:54. Sokk tabab kaugelt ja Kalev püsib mängus! Algas 3. veerandi viimane minut.
46:51. Teisel poolajal hoogu sattunud Briscoe tabab jälle.
43:51. Briscoe tabab vabavisked, venelased nõelavad kolmesega.
41:48. Briscoe tabab ja jõuab 10 punktini.
39:43. Briscoe vähendab vahet veelgi.
37:43. Suboticilt ilus läbimurre ja korv.
35:42. Kanguri korv lõpetab Kalevi mõõna.
33:42. Vahe käriseb 9-punktiliseks.
33:40. Unics on tulnud teisele poolajale selge esmärgiga vahe sisse mängida.
32:38. Unics kasvatab eduseisu.
Teine poolaeg on alanud.
Avapoolaja kaotas Kalev 32:35. Meie resultatiivsemad on Briscoe, Mirkovic ja Arbet, kes kõik on visanud 6 punkti.
32:33. Arbet tabab kaugelt! Eelmisel rünnakul tabas Dorbek ühe vabaviske.
28:33. Kalevilt minutiline mõtlemisaeg. 2.54 avapoolaja lõpuni.
28:29. Arbeti kolmene vähendab vahe punktile!
Külaliste treener Dimitris Priftis pole väga rahul.
Seis 25:29.
23:26. Kalev jätab viske taas rünnakuaja viimasele sekundile, ent Briscoe näitab klassi ja tabab.
21:26. Sokk vastab samaga.
18:26. Venelastelt kolmene rünnakuaja lõpusekundil.
18:23. Subotic tabab.
Avapoolaja punktiliidrid:
Kalev kaotab avaveerandi 16:23. Venelaste lõpusekundi korv ei lugenud, sest see sooritati pärast lõpuvilet.
16:23. Pallikaotus Dorbekult.
16:19. Van der Mars tabab korvi alt.
14:17. Briscoe vähendab Kalevi kaotusnumbreid.
12:14. Mirkovic tabab kaugviske ja Kalev on mängus tagasi.
9:14. Simmons surub Briscoe hea söödu järel palli korvi.
7:14. Kalev ei suuda juba mitmes kord kuidagi rünnakuaja jooksul viskeni jõuda, kuid sel korral õnnestub. Simmons vähendab vahet.
Kalev on mängust tabanud vaid kaks viset seitsmest (Unics 5/8). Lisaks on tehtud juba kolm palllikaotust (kaks Mirkovicilt).
5:12. Kalev võtab mõtlemisaja.
5:8. Mirkovici kaugvise lõpetab Kalevi mõõna.
2:6. Külalised on ette pääsenud.
Simmons paneb seisul 2:2 ilusa kulbi!
2:0. Kangur avas skoori.
Mäng algas.
Kalevi algviisik on Briscoe, Mirkovic, Keedus, Kangur ja Simmons.
Kalev/Cramo on sel hooajal Unicsi vägevust juba tunda saanud – oktoobris jäädi vastasele võõrsil alla 78:104.
Tere, korvpallisõbrad! Juba kell 19 algab Saku suurhallis VTB Ühisliiga mäng Kalev/Cramo ja liidri Kaasani Unicsi vahel.