Avapoolaja võitis VEF 39:35, seejuures Läti koondise raudvara Janis Blums viskas 21 punkti (kolmesed 9-st 7!). Kalevile oli Erik Keedus toonud selleks hetkeks 11 ja Vitali Ljutõtš 10 punkti.

Kas sellises hoos Blumsi annab üldse peatada? "Ikka annab, ikka annab," muigas Kalevi peatreener Alar Varrak kiires poolajaintervjuus.

Kolmandal veerandil jätkus punkt-punkti heitlus ning otsustavale neljandikule mindi vastu 59:59 viigiseisul. Blumsi ohjeldamisega said kalevlased teisel poolajal hakkama, ent lõpus olid külalised ikkagi kindlamad ja võtsid kaheksapunktilise võidu.

Mark Tollefsen tõi Kalevile 16, Keedus 15, Ljutõtš ja Cedric Simmons 12 punkti. Blums oli 31 punktiga lätlaste parim, Alex Gordon lisas 11 silma. Armands Škele vigastuse tõttu mängus ei osalenud.

VEF on 10 võidu ja 9 kaotusega kuuendal kohal ja liigub play-off'i, Kalev jätkab 5 võidu ja 16 kaotusega 11. kohal.