BLOGI JA FOTOD | Kalev/Cramo võttis Ühisliigas tähtsa võidu

(21)

Kalev/Cramo korvpallimeeskond alistas VTB Ühisliigas oma koduväljakul lähirivaali Permi Parma 93:82 ja kirjutas tabelisse neljanda võidu.

Kalev tegi viigiga lõppenud avaveerandi järel eduka teise perioodi, mille lõpuks juhiti 47:35. Kolmanda veerandajaga kasvatati edu ühe punkti võrra ning vastaseid enam ohtlikult lähedale ei lastudki.

Branko Mirkovic oli kalevlaste resultatiivseim 20 punktiga, Chavaughn Lewis tõi 17 silma. Hea mängu tegid ka Kalevi värsked täiendused - 28-aastane ja 208 cm pikkune ameeriklane Arnett Moultrie kogus 25 minutiga 16 punkti ja üheksa lauapalli, Tanel Kurbas 12 punkti.

Kalev näitas suurepärast viskekindlust - mängust tabati lausa 64%-ga (kahesed seejuures 32/44 ehk 72%). Lauavõitlus võideti 36:29.

Kalevil on nüüd tabelis neli võitu ja viis kaotust, mis annab 14 klubi konkurentsis 7. koha. Parma (2-6) on 11. real.

Kalev peab detsembris VTB liigas kokku neli mängu. Pärast tänast ootavad kalevlasi ees võõrsilmängud Astana (16.12) ja Krasnojarski Jenisseiga (22.12) ning aastalõpu kodumäng Moskva CSKA-ga (30.12).

Kalev/Cramo - Permi Parma
93:82 Moultrie korvi alt. Kohtumine lõppenud.
91:82 Kelly pealt. Kaks halba pallikaotust olnud.
91:80 Kelly pealt, poolkiirest.
Mirkovic on nüüd 20 punktiga Kalevi resultatiivseim. Visketabavus väljakult terve meeskonna peale 65 protsenti.
Parma kasutab veel minutilist mõtteaega. Minna 1.19.
91:78 Mirkovicilt kolmene. Sellise visketabavusega võib imesid teha.
88:78 Humphrey pealt.
88:76 Mirkovic vabaviskejoonelt 3/3. Minna 1.41.
85:76 Larson keskpositsioonilt rünnakuaja viimasel sekundil.
Lõpuni jääb 2.16 ja tundub, et Kalev saab neljanda võidu tabelisse.
85:74 Larsonilt nulli otsast kolmene.
85:71 Lewis 2+1, korralik tsirkusevise.
82:71 Žukauskas ründelauas, korvi alt 2+1. Kurbase neljas viga.
Kalevi meeskonna viskeprotsent väljakult on jätkuvalt ülikõrge, tervelt 66 protsenti! Kolmest viskest kaks on sees.
82:68 Mirkovici kolmene. Vastased võtsid aja maha.
79:68 Vastased korvi alt.
79:66 Kurbas ühe hooga teise korvi alla välja.
Jõesaar sai rünnakul viienda vea, lõpuni minna 5.15. Üks käik Kalevil vähem.
77:66 Jõesaar ründelauas.
75:66 Justice vabaviskejoonelt 2/2.
75:64 Žukauskas korvi alt.
Normaalaja lõpuni 7.01.
Vastased panid vabaviske mööda.
Lewis kaotas läbiminekul palli ja hakkas siis kohtunikuga sõnelema ning sai tehnilise.
75:62 Kurbas vabaviskejoonel 2/2.
73:62 Mirkovic tabas tehnilise eest antud vabaviske.
Kurbas läks pealt panema, tehti ilmselge viga. Parma pink reageeris, tuli veel tehniline otsa.
72:61 Kelly vabaviskejoonelt 2/2.
72:59 Moultrie veaga korvi alt, vabavise mööda.
70:59 Zhmako nurgast peaaegu kolmene.
70:57 Justice vabaviskejoonelt 2/2.
Kolmas veerandaeg lõppes, üldseis +13 Kalevile. Hetkel kõik kontrolli all.
70:55 Lewis keskpositsioonilt. Kalevi meeskonna viskeprotsent pole laita, koguni 71 protsenti!!!
68:55 Larson kiirrünnakust, teise laine pealt.
68:53 Dorbeku kolmene Blumsi vastu.
65:53 Larsoni nulli otsast kolmene.
65:50 Moultrie korvi alt.
63:50 Kitsing paari meetri pealt, tagasihüppelt.
61:50 Žukauskas korvi alt, Kairys võttis aja maha.
Veerandaega minna 3.22.
61:48 Kitsing keskpositsioonilt.
59:48 Blumsi kolmene Dorbeku vastu.
59:45 Lynch vabaviskejoonelt 1/2
Jõesaar teenis rünnakul neljanda vea.
58:45 Vastased sopsasid kolmese.
Kurbas läks puhkama ja teenis publikult aplausi.
Parma kasutas esimest minutilist mõtteaega teisel poolajal.
58:42 Mirkovici kolmene. Praegu on küll mäng kindlalt Kalevi käes. Uued lisandujad Moultrie ja Kurbas on andnud selgelt käiku juurde.
55:42 Kelly vabaviskejoonelt 1/2.
55:41 Kurbas kiirrünnakust. Tundub olevat heas konditsioonis.
53:41 Kurbas teravuse pealt.
51:41 Pikk mees Vinnik korvi alt. Kalevil vähem kui kahe minutiga vead täis.
51:39 Kelly lähiviskest.
51:37 Lewis tabas üliraske viske keskpositsioonilt.
49:37 Larson lähiviskest.
49:35 Moultrie pealt, Kangurilt alley-oop sööt. Nice!!!
Kalevil väljakul - Kurbas, Kangur, Moultrie, Mirkovic ja Lewis.
Pall mängus ja teine poolaeg algas.
Teise poolaja alguseni üks minut.
Kalevil tegid avapoolajal skoori kõik üheksa meest, kes väljakul käisid. Lewis resultatiivseim 10 punktiga, Moultrie 8 ja Mirkovic 7. Tanel Sokk on seni istunud.
Parma fännid on ka Kalevi spordihallis kohal:
47:35 Moultrie paneb poolajale tabava keskpositsiooniviskega punkti, +12.
35 sekundit enne poolaja lõppu võttis vastaste peatreener Nikolajs Mazurs aja maha.
45:35 Moultrie lähiviskest.
43:35 Larson lähiviskest.
43:33 Moultrie korvi alt.
Kõva võitlus ja lõppes meile soodsalt! Vastastele ründeviga. Poolaega minna 1.30.
41:33 Kurbas vabaviskejoonel 2/2. Teenis vea ründelauda minnes.
39:33 Parma ei anna hingamisruumi, kohe vastavad.
39:31 Kurbase esimesed punktid VTB Ühisliigas.
37:31 Žukauskase kolmene.
37:28 Kangur keskpositsioonilt, üsna rünnakuaja lõpus.
35:28 Larsoni kolmene. Oli õnne, said kordusviske.
35:25 Mirkovic nulli otsast kolmene. Serblane tahab vist üksi mängu ära otsustada.
32:25 Mirkovic individuaalse meisterlikkuse pealt.
25:30 Larson keskpositsioonilt.
Poolaega minna 5.47, Kalevi resultatiivseim 10 punktiga Lewis.
30:23 Mirkovic läbiminekust. Parma võttis aja maha.
Vastased on praegu rünnakuga hädas, Blums toodi tagasi.
28:23 Jõesaare floater.
Poolaja lõpuni minna 7.17.
26:23 Lewis läbiminekust.
24:23 Justice nurgast kolmene.
24:20 Kitsing vabaviskejoonel 2/3.
22:20 Dorbek võtab ründelaua ja kaks punkti ka
Kalevil väljakul - Kurbas, Lewis, Lynch, Dorbek, Kitsing.
Teine veerand algas.
Kohtunikud ei loe Lewise kolmest ikkagi ära. Seega veerandaeg lõppes viigiseisul 20:20.
23:20 Lewis pani veerandaja lõpusekundil palli korvi, aga kohtunikud vaatavad videost momenti üle. Esialgu loeti kolm ära.
20:20 Lewisel oli kohe vastus olemas.
18:20 Zhmako nurgast kolmene.
Kurbas pani mõlemad vabavisked mööda.
18:17 Humphrey keskpositsioonilt.
18:15 Lynch paneb ilmeksimatult. Vasakuga.
16:15 Lewis keskpositsioonilt.
Kurbas tuleb vahetusest sisse, Jõesaare asemele. Veerandaega minna 2.08.
14:15 Lewis vabaviskejoonelt 2/2.
Lynch on vahetusest tulles toonud positiivse muutuse. Praegu saab kenasti mõlemas väljaku otsas hakkama.
Lynch pani hiilgava bloki. Rahvas on saalis pöördes.
12:15 Blums pani esimese nähvaka kohe silmade vahele. Ikka kolmene.
12:12 Dorbek otsajoone lähistelt keskpositsioonilt.
Vastastel tuli Janis Blums vahetusest, kes on võimeline hirmsaks kolmeste ralliks.
10:12 Lynchilt poolhaak. Pime poolhaak, sest korvi ta ei vaadanud.
8:12 Väljakule tulnud Lynch korvi alt.
6:12 Kelly kolmesekundi alast. Veerandaega mängida 5.17.
6:10 Kangur korvi alt.
4:10 Larson korvi alt.
4:8 Vastased korvi alt. Kaitse ei pea üldse.
4:6 Lewis kiirrünnakust võimsalt pealt. Palli lõikas vahelt Jõesaar.
2:6 Justice tabas läbiminekult floateri.
2:4 Moultrie pealt, hästi korvi alla kätte mängitud.
0:4 Justice kauge kahene.
0:2 Kelly pani raske viske Kanguri vastu kotti.
Mõlema tiimi esimesed rünnakud jooksid liiva.
Meeskonnad tulevad väljakule, kohe läheb mänguks.
Parma algviisik - Rashard Kelly, Eigirdas Žukauskas, Kodi Justice, Tyler Larson, Aleksandr Vinnik. Kolm ameeriklast, leedulane ja venelane.
Algas meeskondade tutvustamine, samal ajal on juba teada algviisikud. Kalevil alustavad - Mirkovic, Jõesaar, Lewis, Kangur ja uus mees Moultrie.
Meeskonnad teevad Kalevi hallis sooja, publikut on juba meeldivalt palju. Reede õhtusse kossulahing, miks mitte!
Tabeliseis: 7. Kalev/Cramo 3/5 ; 12. Parma 2/5. Sisuliselt võrdne seis ja eeldada on võrdsete võimalustega mängu. Kalev ei ole kindel soosik, kui siis õige pisut.
30aastane ja 197cm pikkune Kurbas alustas hooaega Poola kõrgliigas, kuid pidas seal vastu napid kaks kuud. Eestis mängis viimati klubikorvpalli 2016. aasta kevadel kui kuulus Tartu Ülikooli meeskonda.
28aastane ja 208cm pikkune Moultrie on NBA taustaga korvialune mängiga, kes hooaegadel 2012-2014 kuulus Philadelphia 76ersi ridadesse. Tema arvel on 59 NBA mängu.
Kalev/Cramo ridades teevad täna VTB liiga debüüdi ameeriklane Arnett Moultrie ja Tanel Kurbas, kes sõlmis lepingu Kaleviga loetud tunnid tagasi.
Tere õhtust! Koondisepaus läbi ja BC Kalev/Cramo peab paarinädalase vahe järel järjekordse kodumängu. Seekord VTB Ühisliigas, kus vastaseks turniiritabeli tagumise otsa meeskond Permi Parma.