BLOGI JA FOTOD | Kalev/Cramo alistas üliolulises VTB liiga mängus lähirivaal Jenissei

(52)

Eesti korvpalli esiklubi BC Kalev/Cramol alistas täna Kalevi spordihallis peetud üliolulises VTB Ühisliiga kohtumises lähirivaali Krasnojarski Jenissei tulemusega 109:91.

Terve mängu domineerinud ja juhtinud kalevlased tegid otsustava spurdi viimasel veerandajal, mis võideti 28:19.

Võimsa mängu tegid Kalevi leegionärid - Arnett Moultrie viskas 23 punkti ja võttis 9 lauapalli, Chavaughn Lewise arvele kogunes 21 silma, Branko Mirkovic kogus 19 punkti ja 12 resultatiivset söötu.

Kalevil on nüüd turniiritabelis 7 võitu ja 9 kaotust, millega tõusti 8. ehk viimasele play-offi viivale kohale. Jenissei jagab koos Saratovi Avtodoriga (mõlemal 6-10) 9.-10. kohta.

Hooaja esimeses omavahelises kohtumises oli Kalev saanud Lewise 25 punkti toel võõrsil magusa 88:80 võidu.

BC Kalev/Cramo - Krasnojarski Jenissei
109:91 Kohtumine on lõppenud Kalevi võiduga.
105:91 Kaks minutit lõpuni.
100:90 3.37 lõpuni, Kalev võtab aja maha. Jenissei on saanud viimasel veerandajal palju kergeid korve. Õnneks on Kalev suutnud vastata, kuid mängida on veel palju ja midagi pole kindel.
96:85 5.10 lõpuni.
91:79 Kalev võtab aja maha. 6.41 lõpuni.
8.13 lõpuni. Jenisse võitab aja maha
90:76 Jenisse kaitsest pole täna siiski asja. Tundub, et Kalev liigub rahulikult vajaliku võidu suunas.
81:72 Kolmas veerandaeg on lõppenud. Kalev ikkagi kontrollib mängu.
81:68 Jõesaare kolmene!
76:66 Kalevi õnneks pani Jenissei mängu tagasi Harrsioni, kelle tegutsemine on täna vesi meie veskile.
71:66 Jenissei tabab kaugelt.
67:58 Kolm ja pool minutit kolmandat veerandaega mängitud. Jenissei võtab aja maha. Kalevi rünnak on seni ladusam ja loogilisem. Jenissei ameeriklased teevad seevasti palju rumalusi.
62:53 Kalev saab taas paremini minema.
57:51 Algab teine poolaeg
Esimese poolaja skoor oli kõrge, kuid hea tabavus ei peegelda otseselt mängu kõrget kvaliteeti. Pigem vastupidi - kaitses tegutsesid mõlemad meeskonnad halvasti ning rünnakul polnud lahendused tihti kõige mõistlikumad. Usutavasti paneb vähemalt üks meeskondadest teisel poolajal kaitses kõvasti juurde.
Esimesel poolajal olid Kalevi suurimad korvikütid Arnett Moultrie ja Chavaughn Lewis 16 punktiga. Branko Mirkovic on andnud kaheksa söötu. Jenisse poolel on Martins Meiers saanud kokku 14 punkti.
57:51 Esimene poolaeg on lõppenud
48:43 Kalev laseb vastasel võtta ründelauast hulga palle, kuid Jenissei ei suuda neid korvi sokutada.
43:40 Kalevi kaitse rebeneb paar korda ja Jenissei on mängus tagasi. Kalev võtab aja maha. 5.30 teise veerandaja lõpuni
41:32 Täna seni rumala korvpalli võrdkujuks olnud Jenissei tagamees Harrsion läheb pingile, laamendab ja teenib tehnilise vea. Asjad on Kalevi jaoks soodsad. 6.46 teise veerandaja lõpuni.
38:32 Kalevile sobib see, kui Jenissei hakkab mängima arutut korvpalli, kus võetakse rumalaid viskeid ja jagatakse ülepingutatud sööte. Just nii on asjad teise veerandaja alguses kulgenud.
Kalevi suurim korvikütt on 14 punkti visanud Lewis. Jenisseil on kaheksa puniktiga seni parim Meiers.
Ilusast korvpallist oli esimene veerandaeg väga kaugel ning seda mõlemalt poolt. Platsil käib üsna arutu jooksmine ja viskamine, kus targa korvpalli elemendid puuduvad. Ehk tuleb teine veerandaeg parem.
34:32 Esimene veerandaeg saab lõpu Lewise viimasel sekundil tabava viskega.
28:29 Kalevi rünnak pole enam nii ladus ja Jenissei pääseb koguni juhtima. 1.15 esimese veerandaja lõpuni.
22:21 Esailgne korvide sadu on lakanud. Kolm minutit veerandaja lõpuni.
20:16 Paar ebaõnnestumist Kalevi poolel ja Jenissei on kiiresti mängus tagasi. 4.41 esimese verandaja lõpuni.
16:7 Esialgu jätkub kõik Kalevi rütmis.
10:3 Kaks ja pool minutit mängitud ning Jenissei võtab aja maha. Kalev on vastase kaitse mängleva kergusega üle mänginud.
8:3 Kalev on alustanud hästi. Kõik rünnakud on lõppenud korviga.
Kohtumine algas!
Vastastel on kolme ameeriklase ja lätlase Meiersi kõrval algrivistuses vaid üks venelane - Artjom Komissarov.
Juba on teada ka Kalevi tänane algviisik: Mirkovic, Jõesaar, Moultrie, Kitsing, Lewis.
Tere õhtust! Kalev/Cramol on algamas tabeli mõistes väga tähtsi kohtumine Krasnojarski Jenisseiga. Mõlemad meeskonnad heitlevad koha eest VTB Ühisliiga veerandfinaalis ning on teineteisele otseses mõttes otsesed konkurendid.