Esimene veerandaeg möödus tasavägiselt ja lõppes seisul 16:16. Eesti sai küll korraliku algedu 15:6, aga vahetuste keerises kadus mängurütm ja Šveits kasutas võimaluse ära. Korra said vastased isegi ette 16:15. Ent sellega külaliste pidu lõppes. Teisel veerandjal pani Eesti rünnakul tulevärgi käima ja Hendrik Eelmäe tabava lõpusekundi kolmesega saadi pikaks puhkuseks kätte edu 44:31.

Kolmandat veerandaega alustas Eesti 16:0 spurdiga ja sellega oli mängu saatus otsustatud. Vahe kärises vahepeal enam kui 40 punktiliseks, lõpptulemus 94:55.

Eesti resultatiivseim oli 20 punkti visanud Henri Drell, 14 punkti lisas Eelmäe, 13 punkti Matthias Tass ja 11 punkti Kaspar Treier. Parima +/- näitajaga oli Kristian Kullamäe, kelle näitaja oli koguni 47! Temalt 9 punkti ja 9 korvisöötu.

STATISTIKA: Visketabavus väljakult 54,2 vs 31,6 protsenti, lauavõitlus 47-28 (ründelaud 19-14), pallikaotused 21-25, punktid vastaste pallikaotusest 31-19, kiirrünnaku punktid 21-10.

TÄISPIKKUSES:

Eelinfo:

Kõiki Eesti koondise mänge näitab Delfi TV otsepildis. Alagrupiturniiril algavad Eesti mängud iga päev kell 18.15.

Eesti kuulub D-alagruppi ning vastasteks on järjekorras Šveits, Taani, Iirimaa, Belgia ja Makedoonia. Neist vaid Taaniga on tänavu mängitud ja ka võidetud.

Koondis peab kõik mängud turniiri peaareenil Kalevi Spordihallis, teisteks saalideks on Audentese spordihoone ja TTÜ spordihoone. Turniiri avatseremoonia peetakse enne esimest Eesti mängu Kalevi Spordihallis, algusega orienteeruvalt kell 17.45.

Paljude asjatundjate arvates on tänavune U18 võistkond üks aegade tugevamaid noortekoondisi ning koduse EM-i suursoosikuid. Nüüd on noortel meestel vaja seda tõestama hakata. Peamiseks eesmärgiks on seatud lõppkoht kolme parema hulgas, mis tagab tulevaks suveks koha A-divisjoni.

Esimest mängu Šveitsiga kommenteerivad Maxim Tuul ja Üllar Kerde. Teistel päevadel veel Ivar Jurtšenko, Karl Rinaldo ja Raul Ojassaar.

Pärast Eesti avaetteastet on päeva ühes kesksemas mängus, samas grupis Audenteses vastamisi Makedoonia ja Taani. Sealt saame aimu oma peamiste rivaalide kohta. Laupäeval mängivad samaaegselt Eesti ja Taaniga (18.15) aga näiteks TTÜ sh-s Belgia ja Makedoonia - jälle meie grupi mäng.

Teada on, et turniirile on tulemas ka 3-4 NBA skauti.