38-aastane korvpallilegend Tim Duncan tõi Spursile võõrsil peetud kohtumises 19 punkti ja 15 lauapalli, mängides ligi 40 minutit. Kuid mõnevõrra üllatuslikul kombel päästis seekordses mängus Spursi hoopis prantslane Boris Diaw, kes tõi võitjatele 26 punkti efektiivse tabamusega (FG 8-14, 3PT 3-6, FT 7-10).

Diawile ja Duncanile sekundeerisid Kawhi Leonard kaksikduubliga (17 punkti, 11 lauapalli) ja Manu Ginobili 15 punktiga. Mängujuht Tony Parkeri panus jäi tagasihoidlikuks, sest peatreener Gregg Popovich otsustas Parkerit teisel poolajal ja lisaajal mitte mängu panna, põhjuseks hell vasak hüppeliiges.

Oklahoma City Thunderi kaotuse süüks võib pidada pingi olematut panust: ainult vanameister Derek Fisher suutis tuua 5 punkti ja sedagi 32 minutiga. Võrdluseks võib välja tuua, et Spursi pink eesotsas Diawi ja Ginobiliga suutis tuua 51 (!) punkti.

Thunderi meeskonna resultatiivsemad mängumehed olid oodatult mängujuht Russell Westbrook (34 punkti, 7 lauapalli, 8 resultatiivset söötu, 6 vaheltlõiget ja 7 pallikaotust) ning põhihooaja MVP Kevin Durant (31 punkti, 14 lauapalli, 3 blokki, 7 pallikaotust). Reggie Jackson lisas 21 punkti ja finaalseeria ajal imekombel tagasi tulnud Serge Ibaka 16 punkti. Tsenter Kendrick Perkins skooriarvet ei avanud.

San Antonio Spursil avaneb nüüd võimalus kätte maksta eelmise hooaja finaali eest Miami Heatile. Eelmisel aastal läks seeria seitsmemänguliseks ja kuuendas finaalmängus näis Spursi tiitel juba kindel, kuid LeBron Jamesi, Chris Boshi ja Ray Alleni vägiteod aitasid Heatil rongi alt välja tulla.