Rocketsit ei päästnud ka James Hardeni 40 punkti. Lõpusekunditel tähtsad vabavisked tabanud leedukas Jonas Valanciunas panustas võitu kaksikduubli, visates 14 punkti ja võttes 10 lauapalli.

Houston jõudis kaks minutit enne lõpusireeni Hardeni kolmepunktiviskest viigini 102:102, kuid DeRozan taastas pool minutit hiljem kodumeeskonna eduseisu. 14 sekundit enne lõppu eksis Chris Paul kaugviskel, jättes kasutamata võimaluse Houstoni ette viia. Koheselt tehti Lowry`le viga, kes tabas mõlemad vabavisked ja tegi seisuks 106:102. Eric Gordoni kiire kolmene tõi Rocketsi mängu tagasi, ent Valanciunasele tehtud vea järel oli leedukas vabaviskojoonel kindel ja Houstoni viimasel rünnakul Harden eksis raskel kaugviskel.

Houston oli viimati kaotanud 27. jaanuaril New Orleansis. Kui Rockets juhib läänekonverentsi 51 võidu ja 14 kaotusega, siis Toronto (48-17) on parim idakonverentsis.

Tiitlikaitsja Golden State Warriors (51-15) kaotas üheksanda järjestikuse võidu võtnud Portland Trail Blazersile (40-26) tulemusega 108:125. Lõpuveerandil 13 punkti visanud CJ McCollum oli 30 silmaga võitjate resultatiivseim. Damian Lillard lisas 28 punkti. Üleplatsimees oli Kevin Durant 40 silmaga.