Taas võimsa esituse teinud James viskas seeria seitsmendas mängus 35 punkti, võttis 15 lauapalli ja jagas 9 resultatiivset söötu. Jeff Green lisas Kevin Love`ita mänginud Cavaliersi kontosse 19 silma.

Väljakul 48 minutit rassinud James ütles kohtumise järel õnnelikult: "Üritan selle apelsini nii tühjaks pigistada, et sealt enam tilkagi ei tuleks!"

Boston juhtis poolajavileks 43:39, kuid kolmanda veerandi lõpuks pääses ette Cavaliers 59:56 ja otsustaval perioodil pööras külalismeeskond mängu lõplikult enda kasuks. Viimati 2010. aastal finaalis mänginud Celticsi resultatiivseim oli Jayson Tatum 24 punktiga.

Finaalseeria, kus Cavaliersi vastaseks tuleb kas Houston või Golden State (hetkel seeria 3:3), algab juba neljapäeval. Cleveland mängib ihaldatud tiitlile juba neljas aasta järjest.