Hardeni hooaja parima esituse toel alistas Houston Rockets 110:95 Portland Trail Blazersi, makstes kätte eelmise hooaja play-off'i esimese ringi kaotuse eest.

Harden viskas üleplatsimehena 44 punkti, neist 31 esimesel poolajal ning aitas meeskonna välja kaheksapunktilisest kaotusseisust. Poolajaks juhtis Houston juba 20 silmaga. Dwight Howard toetas võitjaid 16 punkti ja 13 lauapalliga, Portlandi parimad olid Damian Lillard 18 ja CJ McCollum 17 punktiga.

Portland mängis ilma oma suurima punktitooja ja parima lauapallide hankija LaMarcus Aldridge'ita, keda vaevab ülemiste hingamisteede viirus. Ühtlasi katkes Portlandil viiemänguline võiduseeria.

Kuuemänguline võiduseeria katkes Toronto Raptorsil, kes kaotas võõrsil 120:129 Chicago Bullsile. Kolmanda järjestikuse võidu saanud Bullsi parimad olid Derrick Rose 29 punktiga ning Jimmy Butler 27 punkti ja 11 lauapalliga. Toronto tulemuslikumad olid Kyle Lowry 34 ja Jonas Valanciunas 20 punktiga.

Veel kolmandal veerandajal juhtis Toronto 12 punktiga, kuid viimasel veerandil viskas Bulls ulmelised 49 punkti, mis tähistavad ka klubi kõigi aegade rekordit.