Kohtumine algas tasavägiselt ja avaveerand lõppes 21:21 viigiseisul. Poolajaks sai Iisrael küll kolmepunktilise edu (38:35), kuid mängus pinget jagus. Teisel poolajal eestlaste mäng aga lagunes. Kolmanda veerandaja võitis Iisrael 27:19 ning viimase 23:14.

Eesti koondise kasuks viskasid Kristjan Kitsing ja Rain Veideman 14 punkti. Sten Sokk lisas 12 silma. Eesti koondise kapten Kristjan Kangur sai koondist aidata ainult veidike alla kaheksa minuti.

Võitjate kasuks viskasid Roger Howell juunior 19 silma.

Enne mängu:

Mängitakse Tel Avivi Hapoeli korvpallimeeskonna kodusaalis, 3500 pealtvaatajat mahutavas Shlomo Group Arenal. Oodata on enam-vähem täismaja, kohtumise eelõhtul oli kohaliku ajakirjanduse väitel müüdud pea 3000 piletit. Saab olema korralik põrgukatel.

Idan Zalmanson (206 / 22) Rishon LeZion Maccabi

Vastaste eeldatavad põhitegijad peaks olema Dawson, Howell ja Mekel, kes kõik mängisid kaasa ka käesoleva aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril. Lisaks neile on EM-i koondisest alles Timor ja Zalmanson.

Ainsana tuleb välisklubist Gal Mekel, kes täidab mängujuhi rolli Hispaania kõrgliiga klubis Gran Canaria. Tema teenistuslehele mahuvad õpingud Wichita State´i ülikoolis (2006-2008), üks hooaeg NBA-s (2013-2014, Dallas Mavericks ja New Orleans Pelicans) ja mullu Tel Avivi Maccabiga lahingud Euroliigas.

Vastaste peatreener Oded Katash sõnas mängueelsel õhtul, et mõistagi ootab publik omade võitu, kuid midagi garanteeritud pole. Taustatööd tehes nägi ta Eesti koondise mängus mitmeid trumpe.
„Muljetavaldav, kuidas Eesti koondis tegutseb,“ määris Katash Eesti ajakirjanikele mett mokkadele. „Võtame või mängusüsteemi toimimise ja mängijate füüsilise valmisoleku. Kohtumine Eestiga saab meile olema suureks proovikiviks. Teil on ohtlik mängujuht - tark, suudab ise visata, teistele olukordi luua. Ka pikad mehed viskavad väljast väga hästi. Palju liikumisi. Meie jaoks pisut harjumatu mäng. Üritame Eesti koondise harjumuspärast tegutsemist maksimaalselt häirida. Loodame, et plaan töötab,“ rääkis verivärske Iisraeli koondise loots.