Täna peetakse kaks veerandfinaali, kus vastamisi lähevad Leedu - Türgi (73:61) ja USA - Sloveenia (22.00).

Meeskonnad alustasid kohtumist äärmiselt tasavägiselt. Ühelt poolt tõi Jonas Valanciunas kuus järjestikust korvi, teiselt poolt Emir Preldzic. Veerandaja teine pool kuulus siiski Türgile ning vaheajale mindi 18:13 edus.

Teise veerandaja alguses haaras Leedu aga kiirelt ohjad. Seda tänu vanameister Darjuš Lavrinovicile, kes kolm kaugviset järjest tabas ning leedukad juhtima viis. Edasist kohtumist dikteeriski juba peamiselt korvpalli vägevaim väikeriik. Poolaeg võideti 33:28. Kolmandal veerandajal saadi suurendati vahet veelgi, türklased panid küll vastu ning jõudsid tihti mõne punktiga pealegi, kuid leedukatel oli alati enesekindel vastus olemas.

Asjad tehti selgeks viimase veerandiga. Perioodi alustati 47:44 eduseisus, kuid Renaldas Seibutise kaugvisete toel kasvatati see peagi kahekohaliseks ning seekord enam edu käest ei antud. Leedu võitis viimase veerandi 26:17.

Seibutis tõi kohtumise parimana 19 punkti. Martynas Pocius lisas 13, Jonas Valanciunas 12 (ja 13 lauapalli) ning Darius Lavrinovic 11. Türklaste täpseim oli 13 punktiga Kerem Gönlüm.

Leedu jääb ootama vastast veerandfinaalpaarist USA-Sloveenia.

Madridis mängivad homme poolfinaali pääsu eest Serbia - Brasiilia (19.00) ja Hispaania - Prantsusmaa (23.00).