Võitjate varumängujuht Donte DiVincenzo viskas pingilt sekkudes üleplatsimehena 31 punkti, Mikal Bridges jõudis ainsa Villanova esiviisiku mängijana kahekohalise arvu punktideni, kogudes 19 silma. 1989. aasta NCAA meistri Michigani parim oli 23 punktiga Muhammad-Ali Abdur-Rahkman.

Kohtumist alustas paremini Michigan, kes juhtis 11 minutit enne poolaja lõppu 21:14, kuid ei suutnud sama head rütmi edasi hoida. Järgmisest 30 punktist 23 visati Villanova poolt, kelle edu poolajaks oli juba 37:28.

Vahe tuli sisse eelkõige kolmeste pealt, mida Wildcats tabas 27-st 10, kuid Wolvereines vaid 23-st 3. Kogu viskeprotsent oli Villanovale 47,4, hõbedameeskonnal 43,6. Ka lauavõitluse võitis Wildcats 38:27.