Venelastel oli tänases mängus selg vastu seina, sest kaotuse korral oleks alagrupis kahe parema hulka jõudmine jäänud püüdmatuks.

Kahe põhimehe Clint Capela ja Greg Brunnerita mänginud Šveits alustas hästi, korjates esimesest 14-st lauapallist 11, ja hoidis Venemaaga sammu kuni esimese veerandi viimase 89 sekundini, mil kodumeeskond tegi Dmitri Sokolovi kiiretest visetest 8:0 spurdi. Teine veerandaeg algas juba venelaste 30:20 juhtimisel.

Andrei Zubkovi ja Sergei Karasevi kolmeste toel juhtis Venemaa 2.23 enne poolajale minekut 50:24. 40-punktiline eduseis löödi tabloole simest korda viimase veerandi keskel.

Kahekohalise arvu punktideni jõudsid Venemaal kuus mängijat. Zubkov ja Sokolov viskasid mõlemad 15 punkti, Karasev ja Semen Antonov lisasid kumbki 14 silma, Nikita Kurbanov tegi kaksikduubli 11 punkti ja 13 lauapalliga. Šeitsi parim oli 16 punkti ja 7 lauapalliga Marko Mladjan, kelle vend Dusan lisas 12 punkti.

G-alagrupi seis: 1. Itaalia 2-0, 2. Venemaa 1-2, 3. Šveits 1-2.