Esimene veerandaeg lõppes 20:19 Argentina eduseisul. Punkt-punkti heitlus jätkus ka teisel veerandajal, poolajale mindi venelaste eduseisul 40:38. Kolmandal veerandajal hoidis Venemaa edu, minnes viimasele neljandikule vastu seisul 61:57. Neljandal veerandajal pääsesid vaheldumisi juhtima mõlemad meeskonnad, otsustavaks sai Aleksei Švedi kolmene 37 sekundit enne lõppu.

Võitjate parim oli otsustaval veerandajal imeliselt tegutsenud Aleksei Šved 24 punktiga, samuti andsid märgatava panuse meeskonna edusse Andrei Kirilenko 20 ja Vitali Fridzon 19 punktiga.

Argentina resultatiivseim oli 21 punktiga Manu Ginobili. Andres Nocioni lisas 16, Carlos Delfino 15 silma.

Viimati tulid venelased meeste korvpallis medalile 1988. aastal, kui Nõukogude Liit kulla võitis.

Argentina, 2004. aasta Ateena olümpiavõitja ja 2008. aasta Pekingi pronks, jäi seekord kõige napimalt esikolmest välja.