Ameeriklannad panid oma paremuse maksma juba avaveerandil, mis võideti suurelt 15:5. Poolajale mindi USA 48:29 juhtimisel. Väike tagasitulekuvõimalus terendas Hispaaniale kolmandal veerandil, kui Alba Torrens viskas 10 punkti, kuid viimase veerandi eel oli vahe jälle suur 67:48.

Võitjate parimana viskas Maya Moore 18 punkti, korjas 4 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu ning nimetati ka turniiri väärtuslikuimaks mängijaks.

Turniiri sümboolsesse viisikusse pääsesid veel hispaanlannad Alba Torrens ja Sancho Lyttle, austraallanna Penny Taylor ja ameeriklanna Brittney Griner.

Kolmanda koha sai Austraalia, kes alistas pronksikohtumises Türgi 74:44. Kohamängudes pälvis viienda koha Kanada, kes alistas 61:53 Hiina, Prantsusmaale jäi pärast Serbia 88:74 alistamist seitsmes koht.

Alates esimesest naiste MM-ist 1953. aastal on USA võitjaks kroonitud üheksal korral. Viimasest viiest MM-ist on USA naised kinni pannud neli.