Veebruaris ja kuni poole märtsini toimub klubide registreerimine, mais-juunis lüüakse meeskondade koosseis lukku ning juulis toimub alagruppide loosimine. BCLi opereerimiskuluks on on planeeritud 4-5 miljonit eurot hooaja peale ning ka klubide jaoks püütakse luua mitte kehvemaid tingimusi kui on ULEB Euroliigas, sõnas EKLi peasekretär Keio Kuhi.

"Kindlasti ei ütle ULEB nüüd FIBA-le, et palun, meie astume kõrvale ja teie hakake tegema. Aga teada on, et teatav läbimurre Euroopas on toimunud – eeskätt nimetaksin siinkohal Itaaliat ja Prantsusmaad ning nende riikide klubisid. FIBA kindlasti ei plaani teha Euroopa tugevaimat korvpallisarja kehvemini kui ULEB seda on teinud," rääkis Kuhi.

Võimalik, et koha saab ka Eesti

Eesti jaoks on asjad hetkel veel lahtised. Tänases FIBA pressiteates on kirjas, et riikide kohtade jaotus on töögruppide käes, ehk need otsused on täna veel tööprotsessis ja otsustamata. Kuhi siiski lisas: "On võimalus, et me saame ühe koha BCLi kõrgemasse liigasse. Selle omanikuks saab sportlikul printsiibil Eesti meister. Kuid kas saame koha otse põhi- või kvalifikatsiooniturniirile, seda me täna ei tea."

Ametlikult presenteeritakse BCL-i 20.-21. märtsil Pariisis. Enne seda jätkatakse tööd kahes töögrupis, mille tegevus on kestnud juba tänaseks 12 kuud: et ette valmistada Vana Maailma mõjuvaimat liigat. Töögrupid tegelevad juhendi ja regulatsioonidega veel ametlikel koosolekutel 27. jaanuaril ja 8. veebruaril.

BCL-i kõrgemasse divisjoni, mis sama nime all olema hakkabki, kuulub sügisel 32 võistkonda. Need jagatakse alagrupiturniiril nelja kaheksaliikmelisse alagruppi, edasi TOP 16 hulka pääseb igast grupist neli paremat. Paremuselt viies-kuues liituvad ses faasis BCLi tugevuselt teise turniiriga, mil ametlikku nime veel ei ole (sisuliselt tänane FIBA Europe Cup – toim.).

TOP16 järgus mängitakse edasi playoff-süsteemis, kodus-võõrsil – kahe mängu kokkuvõttes. Maksimaalne mängude arv saab BCL-is hooaja peale olema seega 20 – 14 põhihooajal ning lisaks kuus playoffis koos Final Four’iga. Mängude vähesem arv on FIBA püüd väärtustada enam kodumaised liigasid.

Tugevuselt teisel turniiril osaleb esialgse kava järgi 36 klubi (või 48 – see on otsustamisel – toim.), mistap meeskonnad jagatakse kas 6x6-de alagruppi või 8x6-de alagruppi. Neist neli saab edasi, ning selles faasis liitub seltskonnaga kaheksa BCLi kõrgema divisjoni 5.-6. koha meeskonda.